Kde jsem to jenom v noci byl? Televizní adaptace klasické jednoaktovky E. Labiche (1966). Hrají: M. Kopecký, M. Nesvadba, M. Málková, O. Musil a R. Pellar. Kamera I. Bojanovský. Scénář a režie J. Nesvadba. Uvádíme jako vzpomínku na dlouholetého člena činohry Národního divadla, výtvarníka Miloše Nesvadbu, který zemřel 22. července ve věku 95 let.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V jedné tiché pařížské ulici v měšťanském domě žijí ve vší počestnosti pohledná madame, její choť, který toho rána ještě stále vyspává, a úslužný sluha. Den by mohl probíhat tak jako obvykle, kdyby… kdyby se pán domu neprobudil v pozdní dopoledne s příšernou kocovinou, na sobě zbytky pomačkaných šatů a v hlavě prázdno! Jediná jistota je, že má velkou žízeň, v kapsách pecky a kusy uhlí, v posteli ženský čepec a střevíc. A ještě něco – chrápající individuum stejně pomačkaného zevnějšku. Završením dopoledních trampot pána domu je náhodné přečtení novinového článku o záhadné vraždě uhlířky v ulici de Lourcine…

Frašky dramatika Eugene Labiche (1815 – 1888) si na českých jevištích získaly velkou popularitu především zásluhou fenomenálního Slaměného klobouku. My vám dnes nabízíme, po více než padesáti letech od premiéry, televizní zpracování jedné z jeho roztomilých povídek s vynikajícím Milošem Kopeckým a Milošem Nesvadbou, jenž zemřel 22. července ve věku 95 let.

Miloš Nesvadba
herec, malíř

Miloš Nesvadba

* 17. 4. 1925

† 22. 7. 2020


Stopáž39 minut
Rok výroby 1966
 ST HD čb 4:3
ŽánrFilm