Mladíkovi má přijet dámská návštěva, a tak se snaží narychlo udělat dojem. Prokoukne nic netušící dívka jeho hru?
Režie: Stanislav Strnad. Scénář: Jaroslav Dietl. Hrají: Jan Tříska, Jaroslava Tvrzníková, Jan Miller, Ladislav Potměšil a další.

Původní televizní hra z pera renomovaného tvůrce J. Dietla. První zpracování televizní komedie vzniklo již v roce 1958 v režii Zdeňka Podskalského a vysílalo se v rámci cyklu her Když se lidé navštěvují 16. 4. 1958 v hlavní roli se S. Fišerem a Z. Černou. Inscenace se vysílala živě a záznam tehdy nevznikl. Později se natočila znovu v roce 1963, tentokrát v režii S. Strnada, jenž do hlavních rolí obsadil J. Třísku a J. Tvrzníkovou. Televizní premiéra se uskutečnila 11. 8. 1963.

Břéťa (J. Tříska) se začíná učit na kontrabas, cvičí ve svém chudém pokojíku. Dostává telegram, že ho přijede navštívit dívka, s níž se seznámil, když s kapelou hráli v Pelhřimově. Jeho sousedé, kamarádi Karel (L. Potměšil) a Otík (J. Miler) ho přesvědčují, že musí na Alenu (J. Tvrzníková) udělat patřičný dojem. Nastěhují do pokoje nábytek od Karlovy babičky, která odjela a vyučují Břéťu, jak se chovat a vypadat světově. Když však Alena přijde, dopadne všechno úplně jinak...

Napište nám