Přehled dílů

12
alternative text

Odjedeme? (1/12)

První česká cestovatelská docureality. Dva trabanti, jeden maluch a jedna jawa a 20 000 km Jižní Amerikou od severu k jihu. Unikátní česká expedice, která dokázala, že to jde!

alternative text

Válka o razítka (2/12)

Výprava se zastavila hned na začátku. Loď se dvěma trabanty, maluchem, starou jawou sice připlula do Jižní Ameriky, ale místní úřady je odmítají vydat.

alternative text

Křest rudým prachem (3/12)

Konečně se výprava vydala na cestu. Nemají čas se rozkoukat a hned vjíždí do guyanské džungle. Sedm set kilometrů rudého prachu a bahna.

alternative text

Do srdce pralesa (4/12)

Výprava míří přes rovník až do legendárního města Manaus na břehu Amazonky. Za řekou začíná nejhorší cesta Amazonie.

alternative text

Dálnice duchů (5/12)

Nejhorší cesta v Amazonii se jmenuje BR319. Za deště je prý neprůjezdná a období dešťů začíná.

alternative text

Kam vyjede trabant? (6/12)

Před výpravou se tyčí pětitisícové průsmyky And. Tak vysoko nikdy žádný trabant nebyl. Málokdo ale věří, že tak vysoko dokáže vůbec vyjet.

alternative text

Naše cesta smrti (7/12)

Ještě horší než vyjet trabantem do 5000 metrů nad mořem je sjet s ním dolů. Stařičké brzdy to nezvládají. Cesta vylámaná ve skále se klikatí, srázy jsou nebezpečně příkré.

alternative text

Divočina, nebo civilizace? (8/12)

Výprava prchá od Machu Picchu plného turistů, ve výškách nad 4000 metrů už je jako doma. Klesá k tajemné planině Nasca a dál k hranici s Bolívií. Bez úplatků se ale dál nedostanou.

alternative text

Napříč absurdistánem (9/12)

Bolívie je nádherná, ale nic tady nefunguje, jak by výprava čekala, do toho si motorkář Marek vykloubí rameno a musí do nemocnice.

alternative text

Přes hranice (10/12)

Životní jízdu po nekonečné bílé pláni Salaru de Uyuni ukončuje ztráta cestovního pasu. Podaří se společnými silami ilegální přechod hranic?