Každá mladá generace to má těžké, tahle však byla odsouzena k zatracení. Ruský film.
Hrají: D. Solovjov, J. Kamajevová, O. Sidorovová, L. Saveljevová, V. Gaft, S. Garmaš a další. Režie Sergej Solovjov V ruském znění s titulky

Film známého ruského režiséra Sergeje Solovjova je vlastně obrázkem společenského vývoje ruského státu v nejbouřlivějším období proměn posledních dvaceti let minulého století.

V osobním příběhu hlavního hrdiny Ivana, který projde vším, čím každý normální občan Sovětského svazu, měnícího se v zemi perestrojky, pak SNS a nakonec Ruské federace, se promítají nejen dějiny tohoto obřího státu, ale i změny ve způsobu života a v myšlení a chování lidí. Děti, které slavnostně skládaly pionýrský slib před vlajkou všesovětské organizace, dorůstají do teenagerů, kteří se musí naučit zvolit správný způsob přežití v době, kdy sama milice organizuje loupeže za bílého dne, dívky odcházejí za hranice a od vojenské služby v expanzních válkách Ruska mladíkům nepomůže ani svěcená voda. Ze života se stává denodenní boj o přežití. Staré jistoty zmizely a nové se musí nalézat za pochodu.

Příběh Ivana, jeho přátel a jediné lásky Leny je působivou zprávou o jedné generaci, která byla ponechána sobě a vzrůstajícímu chaosu napospas.

V hlavní roli Ivana se představí režisérův syn Dmitrij Solovjov a nikoliv nezajímavou informací je i to, že hlavním producentem filmu byl slavný ruský režisér, držitel Oscara za film Unaveni sluncem Nikita Michalkov.

Hrají: D. Solovjov, J. Kamajevová, O. Sidorovová, L. Saveljevová, V. Gaft, S. Garmaš a další. Režie Sergej Solovjov

V ruském znění s titulky

Napište nám