Autentickým světem českých cirkusů a varieté provází legenda české pantomimy, Ctibor Turba. Tento díl je věnován slavným českým artistickým a cirkusovým rodům, které nejen v předválečném období zaručovaly pestrou nabídku zábavné i mrazivé podívané (2004). Připravili V. Novák a B. Rychlík

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Sedmý díl seriálu Lidé z manéže pojednává o dalších českých artistických a cirkusových rodech, které zažívaly svůj zlatý věk v období první republiky. Budeme mít možnost seznámit se se současnými potomky rodů Jungů, Wolfů, Berousků, Janečků či Kaiserů, kteří zavzpomínají na své předky a jejich mnohdy dramatické osudy. K nejtragičtějším událostem naší cirkusové historie patří například smrtelný pád jednoho z největších talentů naší artistiky, sedmnáctileté Marie Wolfové. Z těch veselejších připomeneme výkony populárního mistra medvědí drezúry Ferdinanda Berouska.

A na řadu přijdou i kuriozity: „Odeon“ – cirkus potkanů Oldřicha Kratochvíla, artistika na letadlech „muže železných nervů a svalů“ Roberta Kellnerse, provazochodecký cirkus rodiny Dominika Tříšky a účinkování artistů během druhé světové války.

Ctibor Turba doplní vzpomínání o komické výstupy, které představují typ klauna inspirovaného Griblingovým trampem.

Stopáž59 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrDokument