Láska a zrada v neklidných dobách kozáckého povstání v carském Rusku 18. století. Filmová adaptace na motivy stejnojmenné novely A. S. Puškina. Rusko-francouzský film.
Hrají: V. Maškov, K. Gruszkaová, M. Damencki, S. Makověckij, V. Iljin, J. Běljajev. Režie Alexandr Proškin

Ve druhé polovině 18. století vypuká v carském Rusku, jemuž vládne carevna Kateřina Veliká, povstání, které postupně zachvacuje celou říši. Jeho iniciátorem je kozák Jemeljan Ivanovič Pugačov, vydávající se za cara Petra III. Na pozadí těchto dějinných událostí se odehrává příběh lásky mladého důstojníka Petra Griňova a dcery jeho nadřízeného důstojníka Marji Mironovové. V době, kdy zemí otřásají zvěrstva, páchaná oběma bojujícími stranami, však není pro lásku místo. Navíc do jejich vztahu zasahuje Griňovův sok, bezcharakterní důstojník Švabrin, který poté, co byl odmítnut, začíná proti milencům intrikovat.

Historické drama Kapitánská dcerka, natočené v koprodukci Ruska a Francie je adaptací stejnojmenné novely z pera ruského klasika Alexandra Sergejeviče Puškina. Výpravný snímek byl vyroben u příležitosti dvoustého výročí básníkova narození.

Hrají: V. Maškov, K. Gruszkaová, M. Damencki, S. Makověckij, V. Iljin, J. Běljajev. Režie Alexandr Proškin

Napište nám