Americký publicistický pořad věnovaný aktuálnímu pátrání FBI.

Hlas Ameriky poskytl České televizi mimořádné vydání policejní relace TV FOX Network. Jejim cílem je seznámit diváky, a to nejen ve Spojených státech, s aktuálním seznamem "nejhledanějších teroristů" FBI.

Figuruje na něm dvaadvacet mužů /jejich tváře si můžeme přiblížit i pomocí webové stránky www.fbi.gov/. Z velké části jsou to pomahači smutně proslulého Bin Ládína, ale vyskytují se mezi nimi i dva "bílí" Američané, osnovatelé útoků proti

tzv. potratovým klinikám.

Hlavní pozornost je ovšem věnována akcím islámských teroristů v posledních patnácti letech a pachatelům, jež se doposud nepodařilo dopadnout. Jde o plejádu násilných činů: únosy letadel, útoky na americké vojenské objekty v Libanonu a Saudské Arábii, diverzní akce v Argentině a na Fililpínách, útoky na americká vyslanectví ve Východní Africe, první atentát proti Světovému obchodnímu středisku v New Yorku.

Tragickou tečkou za touto bilancí je pak 11.září letošního roku.

Program, kde vystupuje americký ministr zahraničních věcí Collin Powell a dále řada bezpečnostních expertů a politologů, zakončuje apel ministra spravedlnosti USA

Johna Ashcrofta. Obrací se v něm k divákům celého světa a jménem americké vlády žádá o pomoc při pátrání po teroristech, kteří své útoky směřují nejen proti zájmům USA, ale proti všem rozumně uvažujícím svobodným lidem naší planety.

Napište nám