Wifina

10. únor

Obsah dílu

Úvod — Technika: Horská služba — Lifestyle: Výběr povolání-poradna — Společnost: Zahraniční školy — Wifi zajímavosti — Volný čas: Doučování — Hudba: Skupina Blackpink — Závěr

Části dílu

00:01
Úvod
  01:41
  Technika: Horská služba
   Horská služba je záchranná organizace, která působí ve vybraných, turisticky využívaných pohořích. Kromě poskytování první pomoci je jejím úkolem, mimo jiné, také sledování lavinových nebezpečí a vydávání odpovídajících varování. Na našem území se první samostatný záchranný sbor Horské služby zformoval v roce 1934 a působil v Krkonoších.
   06:51
   Lifestyle: Výběr povolání-poradna
    Výběr povolání patří mezi velmi důležitá životní rozhodnutí. V práci totiž strávíme většinu dospělého života. Proto by naše zaměstnání nemělo být jen povinností, ale ideálně by nás mělo také bavit, naplňovat a dál bychom v něm mohli rozvíjet své dovednosti. Jak totiž říká jedno staré přísloví: Najdi si práci, kterou budeš milovat a nikdy nebudeš muset pracovat.
    11:35
    Společnost: Zahraniční školy
     Každá země má svůj vlastní vzdělávací systém, který se může od toho našeho dost lišit. Například v Norsku nedostávají děti ve většině základních škol známky. V Japonsku zase mezi povinné předměty patří umění krasopisu a skládání poezie.
     15:49
     Wifi zajímavosti
      16:28
      Volný čas: Doučování
       Každému se může stát, že ve škole něco nepochytí nebo dané látce nerozumí. Hlavní je tuto situaci řešit včas. O pomoc se dá říct rodičům, starším sourozencům, kamarádům nebo rovnou učitelům. Další možností je doučování. Na spoustě míst vám s přípravou do školy poradí dokonce i zadarmo.
       21:13
       Hudba: Skupina Blackpink
        Blackpink (blekpink) je dívčí jihokorejská skupina. Zpěvačky se daly dohromady díky konkurzu a společně začaly vystupovat v roce 2016. Téměř ihned si získaly popularitu u domácího publika v Jižní Koreji a prorazily i do Japonska. Během dalších let si jich všimli i v zahraničí a dnes, co se týče poslechovosti, lámou rekordy po celém světě.
        26:08
        Závěr
         Přehrát celé video
         Stopáž28 minut
         Další díl
         17. únor

         Přehled dílů

         400 dostupných

         Napište nám