Wifina

6. leden

Obsah dílu

Úvod — Společnost: Znakový jazyk — Příroda: Neobvyklí domácí mazlíčci — Lifestyle: Šicí dílna — Wifi zajímavosti — Volný čas: Irské tance — Hudba: Saxofonistka Kateřina Janečková — Závěr

Části dílu

00:00
Úvod
  01:52
  Společnost: Znakový jazyk
   Znakový jazyk se uplatňuje zejména při dorozumívání v komunitě neslyšících. Je to přirozený a plnohodnotný komunikační systém, který tvoří vizuálně-pohybové prostředky. Mezi ty patří například tvary rukou, jejich postavení a pohyby, mimika nebo pozice hlavy a horní části trupu.
   06:51
   Příroda: Neobvyklí domácí mazlíčci
    Podle archeologických nálezů začalo přátelství mezi lidmi a zvířaty vznikat v nejstarší době kamenné, tedy zhruba před dvěma a půl miliony let. Prvním zvířetem, které si naši předci ochočili, byl pravděpodobně pes. Postupem času k němu přibyly další druhy a dnes je čím dál běžnější pořizovat si domů i exotičtější nebo méně obvyklé mazlíky.
    11:25
    Lifestyle: Šicí dílna
     Rádi byste si něco ušili, ale chybí vám k tomu potřebné pomůcky? Nebo potřebujete radu a ve vašem okolí se nikdo ručním pracím nevěnuje? Nevadí! Zkuste zapátrat a třeba kousek od svého bydliště objevíte sdílenou šicí dílnu. Můžete sem přijít tvořit, nebo si vybrat některý z kurzů, kde vás naučí základy i pokročilejší vychytávky.
     15:33
     Wifi zajímavosti
      15:57
      Volný čas: Irské tance
       Irské tance mají svůj původ ve starověkém Irsku. V dávné minulosti totiž byly součástí keltských rituálů. Jednotlivé kroky a styly se pak formovaly v průběhu středověku a rozvíjely až do dnešní moderní podoby. Pro většinu irských tanců je pak typická energická práce nohou připomínající step.
       21:49
       Hudba: Saxofonistka Kateřina Janečková
        Kateřina Janečková je multi-instrumentalistka a vokalistka. Jejím nejoblíbenějším nástrojem je ovšem alt saxofon. Dvanáct let hrála se známým hudebním seskupením Police Symphony Orchestra (police symfony orkestra-nečte se polis!!!). Nyní se věnuje několika vlastním projektům, charitativní činnosti a pouličnímu umění.
        26:37
        Závěr
         Přehrát celé video
         Stopáž29 minut
         Další díl
         13. leden

         Přehled dílů

         400 dostupných

         Napište nám