Nahrávám video
Wifina

23. září

Obsah dílu

Úvod — Technika: Sklářství — Lifestyle: Národní tým kuchařů — Wifi zajímavosti — Příroda: Zmije obecná — Volný čas: Paracord — Hudba: Zpěvačka Nelly Řehořová — Závěr

Části dílu

00:00
Úvod
  01:20
  Technika: Sklářství
   Sklářství vzniklo pravděpodobně v oblasti Blízkého východu a Egypta počátkem 3. tisíciletí před naším letopočtem. Archeologové v těchto lokalitách našli korále, knoflíky a také šperky. Později se středověcí skláři zabývali zejména výrobou plochého skla, které se používalo jako výplně do oken.
   05:50
   Lifestyle: Národní tým kuchařů
    Česká republika má bohatou gastronomickou tradici. A i když si možná říkáte, že na takové svíčkové už není co zlepšovat, opak je pravdou. Český národní tým kuchařů a cukrářů ctí naše původní recepty, ale snaží se je pozvednout na vyšší úroveň díky moderním postupům. Své umění pak prezentují na soutěžích po celém světě.
    10:01
    Wifi zajímavosti
     10:30
     Příroda: Zmije obecná
      I když je zmije obecná náš jediný jedovatý had, není třeba se jí bát. Je totiž přirozeně plachá a snaží se člověku vyhýbat. Zmije obecná ale kromě Česka žije také na většině míst Evropy a najdete ji dokonce i v Asii. Je ovšem poměrně malá, měří zhruba 40 až 60 centimetrů a váží 50 až 100 gramů.
      15:46
      Volný čas: Paracord
       Paracord (parakord) je lanko vyrobené z polyamidových vláken, kterým se říká nylon (najlon). Tento materiál dokáže i přes svou lehkost unést až 250 kilogramů. Skládá se ze dvou částí, a to obalu a jádra. Obal je pružný a tvoří ho několik desítek pramenů. Jádro pak tvoří sedm dvojitých přízí. Ty se dají z lanka rozebrat a použít třeba na šití nebo rybaření.
       20:47
       Hudba: Zpěvačka Nelly Řehořová
        Nelly Řehořová začínala se zpěvem v jedenácti letech a hned se přihlásila do dětské pěvecké show (šou). Od třinácti let začala nahrávat cover verze (kavr verze) písní, ke kterým natočila i videoklipy. Tou dobou získala také svou první roli ve filmu. V současnosti Nelly koncertuje a vystupuje v muzikálech.
        26:24
        Závěr
         Přehrát celé video
         Video bude možné přehrát od 30. 9.
         Další díl
         30. září

         Přehled dílů

         375 dostupných

         Napište nám