29 minut
Wifina

17. červen

Obsah dílu

Úvod — Příroda: Houbaření — Společnost: Geocaching — Volný čas: Příměstské tábory — Lifestyle: Martin Škoda – party pro spolužáky — Hudba: Hudební festivaly — Závěř

Části dílu

00:00
Úvod
  01:42
  Příroda: Houbaření
   Houbaření je téměř výhradně český koníček. Alespoň jednou ročně vyrazí na houby až 70% obyvatel Česka. Mezi vášnivé houbaře se počítají i Ukrajinci. V menší míře houby sbírají také v Polsku, na Slovensku nebo ve Finsku. V ostatních zemích tato záliba není příliš rozšířená a houby se zde spíše pěstují na speciálních farmách.
   07:21
   Společnost: Geocaching
    Geocaching (geokešing) je hra na pomezí sportu a turistiky. Díky použití souřadnic GPS (dží pí es) se hledají a také schovávají cache (keše), česky také kešky. To jsou schránky, ve kterých je uložen deník a případně i nějaký malý předmět. Po nalezení kešky se nálezce zapíše do deníku a předmět může vyměnit za jiný stejné hodnoty.
    11:57
    Volný čas: Příměstské tábory
     Příměstské tábory přináší skvělou letní zábavu. Bývají často tématicky zaměřeny a můžete si vybrat, jestli vás baví spíš sport, kreslení, cizí jazyky nebo poznávání nových kamarádů. Příměstské tábory se pořádají skoro v každém městě. Jejich velkou výhodou může být pro někoho i to, že se na večer vracíte domů a můžete si ještě užít čas strávený s rodinou.
     16:46
     Lifestyle: Martin Škoda – party pro spolužáky
      Martina Škodu jsme poznali už o Velikonocích, kdy s Míšou připravil jednoduchou, a přitom fantastickou vajíčkovou pomazánku. Od té doby se nic nezměnilo a Martin se stále snaží vařit tak, aby ostatním ukázal, že potravinami se nemá plýtvat a že příprava jídla může být i zábava.
      21:48
      Hudba: Hudební festivaly
       Hudba k létu neodmyslitelně patří. Pokud si ji chcete užít naživo, podívat se na nová místa, a ještě se u toho pobavit, nenechte si ujít letní hudební festivaly. Ty se pořádají všude po celém Česku a vybrat si můžete ze všech možných žánrů. Stačí si jen pohlídat, kdy a kde se daná akce koná!
       26:15
       Závěř
        Přehrát celé video
        Stopáž28 minut
        Další díl
        24. červen

        Napište nám