29 minut
Wifina

6. květen

Část: Příroda: Eko květiny

Obsah dílu

Úvod — Technika: Restaurování textilu — Společnost: Barrandovské ateliéry — Příroda: Eko květiny — Volný čas: Discgolf — Hudba: Raego – zpěvák — Závěr

Části dílu

00:00
Úvod
  01:37
  Technika: Restaurování textilu
   Zub času může zahlodat také na vzácných kobercích, tapisériích, krojích nebo třeba šatech a uniformách. A přesně v ten moment se mohou tyto kousky dostat do textilní restaurátorské dílny. Tady se jim pomocí speciálních technik vdechne nový život a vrátí ztracený lesk a krása.
   06:35
   Společnost: Barrandovské ateliéry
    Na pražském Barrandově najdete ucelený komplex filmových studií. Ta jsou největší v České republice a patří i k jedněm z nejrozsáhlejších v celé Evropě. Barrandovská filmová studia byla založena v roce 1931 bratry Milošem a Václavem Havlovými. První film, který se tu natočil, se jmenoval Vražda v Ostrovní ulici.
    11:19
    Příroda: Eko květiny
     Stejně jako u potravin, kdy se snažíme využívat lokální produkty, je důležité znát původ i kupovaných květin.
     Ty k nám často dováží letadla z plantáží ležících v daleké Africe a Jižní Americe. Díky tomu se zvětšuje uhlíková stopa, což napomáhá oteplování Země. Plantáže navíc často spotřebovávají velké množství vody a používají chemická hnojiva. Tamní zaměstnanci také mnohdy nedostávají férovou mzdu.
     16:33
     Volný čas: Discgolf
      Discgolf (čti disk golf) je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem. Tomu se říká také disk nebo frisbee (čti frizbí). Principem hry je trefit disk z určeného výhoziště do cílové jamky. Discgolf (čti disk golf) vznikl v 70. letech 20. století v USA a získává si čím dál víc příznivců po celém světě.
      21:36
      Hudba: Raego – zpěvák
       Raego (čti rejgo) je český rapper, moderátor a textař. Podařilo se mu dostat na výsluní i bez velkých vydavatelství. Fanoušky si získal také tím, že se ve svých písních často inspiruje vlastním osobním příběhem. Motivuje tak posluchače k tomu, aby se nikdy nevzdávali a nebáli se zdolávat životní překážky.
       26:44
       Závěr
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        13. květen

        Napište nám