29 minut
Wifina

22. duben

Část: Hudba: K-pop

Obsah dílu

Úvod — Příroda: Sloni — Lifestyle: Nový cirkus — Společnost: Ilustrace – Markéta Vydrová — Technika: Knižní vazba — Hudba: K-pop — Závěr

Části dílu

00:00
Úvod
  01:31
  Příroda: Sloni
   Slon indický je největší suchozemský živočich na asijském kontinentu. Žije například v Bangladéši, Indii, na Srí Lance nebo v Thajsku. Dorůstá do výšky dvou až čtyř metrů a váží mezi třemi až pěti tunami. Samci jsou většinou samotářští, zato samice žijí ve skupinkách. Slonice rodí obvykle jedno mládě, výjimečně dvě.
   06:29
   Lifestyle: Nový cirkus
    Nový cirkus vznikl v 70. letech 20. století ve Francii. I když jeho základy vychází z klasického cirkusu, v tom novém nenajdete žádné drezury koní nebo exotických zvířat. Jde především o show (šou) spojující akrobacii, tanec, divadlo a hudbu.
    12:14
    Společnost: Ilustrace – Markéta Vydrová
     Samotné slovo ilustrace pochází z latinského „lustrare“, což znamená „osvětlit“. A přesně k tomu ilustrace v knížkách nebo časopisech slouží. Doprovází příběh a dělají text srozumitelnějším. Díky ilustracím si mohou děti, které se číst teprve učí, lépe představit postavy a prostředí příběhu, a to je motivuje k dalšímu čtení.
     17:36
     Technika: Knižní vazba
      Předtím, než se knížka dostane ke čtenáři, tak se musí svázat a zpevnit obalem. Tomuto procesu se říká knižní vazba. Kniha může být v tuhém obalu, který je sice odolnější, ale také náročnější na výrobu. Anebo se dá pořídit v měkké vazbě. Té se říká paperback (pejprbek).
      22:00
      Hudba: K-pop
       K-pop (kejpop) je hudební žánr, který vznikl v Jižní Koreji v 90. letech. Najdeme v něm prvky taneční hudby, popu, elektropopu, hiphopu a r´n´b (ar en bí). Kromě korejštiny v něm můžeme slyšet i angličtinu. K-pop (kejpop) není ale jen hudba. Je to stále se rozvíjející subkultura, která si získává své příznivce po celém světě.
       26:47
       Závěr
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        29. duben

        Napište nám