28 minut
Wifina

5. březen 2021

Část: Závěr

Obsah dílu

Technika: Elektrokoloběžky — Společnost: Rozhledny v ČR — Lifestyle: Jak si vyrobit originální tenisky — Volný čas: Filatelie — Příroda: Čaj — Hudba: Beatbox

Části dílu

00:00
Úvod
  01:36
  Technika: Elektrokoloběžky
   Elektrická koloběžka je dopravní prostředek pro jednotlivce, vybavený elektrickým pohonem a akumulátorem. Jejím předchůdcem byl Autoped. Začal se vyrábět v roce 1915 v USA a zkoušeli na něm jezdit jak dámy, tak třeba také pošťáci.
   05:07
   Společnost: Rozhledny v ČR
    Rozhledna je vyhlídková stavba s vyhlídkovým prostorem, který je výš než okolní terén, aby z něj bylo dobře vidět do okolí. Rozhledny mají nejčastěji tvar vysoké věže, najdou se ale i výjimky. U nás se rozhledny staví už přes 200 let.
    08:51
    Lifestyle: Jak si vyrobit originální tenisky
     Vyrobit si vlastní originální tenisky není tak těžké. Existuje spousta technik, jak si svoje okoukané boty vylepšit. Kromě malování barvami nebo fixy je možné si pohrát i s flitry, kamínky, stužkami nebo nažehlovačkami.
     12:56
     Volný čas: Filatelie
      Filatelie je záliba ve sbírání poštovních známek. Za zakladatele se považuje Angličan dr. John
      Edward Grey. Ten si koupil své první známky 1. května 1840, což byl den, kdy se začaly poprvé prodávat. A jak se postupně objevovaly další a další, stoupal i počet filatelistů.
      17:01
      Příroda: Čaj
       K objevení čaje prý došlo v roce 2737 před naším letopočtem. Podle legendy ho objevil čínský císař a léčitel Šen Nung, když mu do kotlíku s vroucí vodou spadlo několik lístků z keře, pod kterým seděl.
       21:34
       Hudba: Beatbox
        Beatboxu se říká tanec jazyka. A právem, protože při něm právě jazyk a pusa vytváří rytmy bicích a imitují další hudební nástroje. Tenhle žánr vznikl v 80. letech 20. století v americkém New Yorku a mezi muzikanty je oblíbený dodnes.
        26:37
        Závěr
         Přehrát celé video
         Stopáž28 minut
         Další díl
         12. březen 2021

         Napište nám