Nahrávám video
Wifina

25. září 2020

Obsah dílu

Technika: Vesmírná raketa — Příroda: Jak zachránit ježka — Móda: Pomalá móda — Společnost: Večerníček slaví 55. narozeniny — Hudba: Proč je dobré hrát na klavír — Volný čas: Ragby — Závěr

Části dílu

00:00
Úvod
  01:29
  Technika: Vesmírná raketa
   Jak se dostat do vesmíru, vymýšleli lidé už v polovině minulého století. V roce 1957 nejprve poslalo Rusko do vesmíru družici Sputnik a v tom samém roce pak také prvního živého kosmonauta, což byla slavná fenka Lajka. První člověk vyletěl do vesmíru o čtyři roky později, tedy v roce 1961 a byl to ruský astronaut Jurij Gagarin
   05:45
   Příroda: Jak zachránit ježka
    Na úvod pár zajímavostí o ježkovi. Přesto že patří mezi hmyzožravce, je to všežravec. Pochutná si na žížale, slimákovi a nepohrdne ani bobulemi. Na hřbetě a bocích má až osm tisíc bodlin, které naježí, když cítí nebezpečí. Má výborný čich a skvělý sluch, bohužel ale špatně vidí, a tak se cestou domů občas ztratí.
    09:48
    Móda: Pomalá móda
     Víte, co je to slow fashion neboli pomalá móda? Je to móda, kde vyhrává kvalita nad kvantitou. Jde o to, nekupovat milion zbytečností, ale pořídit si jednu pořádnou věc, která nám dlouho vydrží. Někdy toho totiž máme tolik, že to ani nestíháme unosit, a pak končí tuny oblečení úplně zbytečně na obřích skládkách, což naší planetě zrovna nepomáhá.
     14:19
     Společnost: Večerníček slaví 55. narozeniny
      Večerníček se začal klubat na svět v roce 1963 pod názvem Stříbrné zrcátko. Tehdy šlo o nedělní podvečerní pohádky. Ty se ve Večerníček proměnily 2. ledna 1965 a jako první běžela pohádka o Klukovi a kometě.
      19:33
      Hudba: Proč je dobré hrát na klavír
       Hrát na hudební nástroj je super. Při hře si totiž trénujeme paměť, soustředění a také pozornost. Takže muzikantům jde učení mnohem líp. Skvělý je třeba klavír. U toho je dokonce dokázáno, že se díky němu líp učíme jazyky a matematiku.
       23:10
       Volný čas: Ragby
        V roce 1823 hráli studenti v anglickém městě Rugby klasický fotbal. Mezi sportovci byl i William Webb Ellis, který se při zápasu nudil. Vzal proto míč do rukou a doběhl s ním přes celé hřiště až do brány. A nějak tak začalo ragby. Pravidla ale tahle hra dostala až o 48 let později.
        26:53
        Závěr
         Přehrát celé video
         Stopáž29 minut
         Další díl
         2. říjen 2020

         Přehled dílů

         385 dostupných

         Napište nám