Wifina

11. září 2020

28 minut
Wifina

11. září 2020

Obsah dílu

Technika: Zajímavosti sluneční soustavy — Společnost: Expedice na Antarktidu — Lifestyle: Komiks — Volný čas: Skoky na trampolíně — Příroda: Nejoblíbenější domácí mazlíčci

Části dílu

00:35
Úvod
  01:36
  Technika: Zajímavosti sluneční soustavy
   Ve sluneční soustavě se pořád něco děje. Například Měsíc se víc a víc vzdaluje od Země, a Země se otáčí stále pomaleji. Takže podle vědců u nás kdysi mívat den jen 18 hodin.
   06:26
   Společnost: Expedice na Antarktidu
    Antarktida leží na jižním pólu. Je pátým největším světadílem na Zemi a je ze všech nejchladnější.
    Proto tam nikdo nežije natrvalo. Jedinými obyvateli jsou vědci, kteří tam pracují na výzkumných projektech.
    10:48
    Lifestyle: Komiks
     Úplně první pokusy o komiks bychom našli už ve starověkém Egyptě. Šlo o nástěnné malby, které vypadaly jako pásmo obrázků s texty o tom, co se na nich děje. Dneska už komiks vypadá jinak a svůj vlastní si může vytvořit každý.
     15:17
     Volný čas: Skoky na trampolíně
      Prvními průkopníky ve skákání na trampolíně byli pravděpodobně Eskymáci, ti k vyhazování do vzduchu používali mroží kůže. Ve středověku pak artisté skákali při vzdušné akrobacii na pružných prknech, která je dokázala taktéž vymrštit do úctyhodné výšky.
      19:21
      Příroda: Nejoblíbenější domácí mazlíčci
       Domácího mazlíčka má doma 64 % Čechů. Nejoblíbenější je pes, druhá je kočka a o třetí místo se dělí zakrslý králík a morče. Na čtvrtém místě žebříčku nejoblíbenějších domácích mazlíčků jsou rybičky.
       22:33
       Hudba: Jak se stát hudební hvězdou
        Hudbu můžeš mít jen jako koníčka, nebo se jí věnovat profesionálně. Můžeš zpívat, vystupovat v muzikálu, mít vlastní kapelu, nebo hrát na nějaký hudební nástroj. Důležité je, aby tě to bavilo a hraní, nebo zpívání ti dělalo radost.
        26:46
        Závěr
         Přehrát celé video
         Stopáž28 minut
         Další díl
         18. září 2020

         Napište nám