Jsou chvíle, kdy milovat znamená nechat odejít. Příběh matky a dcery, postižené Downovým syndromem. Kanadsko-americké rodinné drama.
Hrají: F. Fawcettová, P. Bergin, C. Tysonová, A. Wolffeová, R. Dunne a další. Režie Paul Shapiro.

Příběh Jewel Hilburnové a její dcery Brendy Kay se začal odehrávat ve čtyřicátých letech 20. století na americkém Jihu. V té době byla Jewel obyčejná farmářská manželka, která se starala ve společnosti své barevné pomocnice v domácnosti o čtyři děti. Poté, co se jí téměř ve čtyřiceti letech narodí pátá dcera, zjišťuje, že s miminkem není všechno v pořádku. Přivolaný specialista vyslovuje v té době krutou diagnózu: malá Brenda Kay trpí Downovým syndromem, v té době nazývaným mongoloidní idiocií. Jewel však po počátečním šoku odmítne umístit své dítě do ústavu a odmítá i považovat svoji dceru za nevzdělavatelné zvířátko, jak se tehdy obecně na takto postižené lidi pohlíželo. Rozhodne se naučit Brendu Kay to, co dokážou ostatní děti, a za cenu mnoha obětí ze strany své i rodiny s ní za šestnáct let zvládla maximum. Jednoho dne poznává, že od této chvíle by měla její milovaná a ochraňovaná dcera vykročit životem sama. Dovolit jí to se však stane pro Jewel úkolem, který, jak se zdá, jako jediný nedovede splnit...

V působivém rodinném dramatu, natočeném podle bestselleru Breta Lotta, zazářila v titulní roli americká herečka Farrah Fawcettová.

Napište nám