Otřesné svědectví o novodobém honu na čarodějnice. Americký film podle skutečných událostí.
Hrají: V. Madsenová, J. Nordling, G. Beckel, R. Joy, G. Smith, B. Tarbucková, C. Biggs a další. Režie Arvin Brown.

V osmdesátých letech dvacátého století došlo ve Spojených státech k několika soudním procesům s rodiči, kteří údajně zneužívali vlastní děti. Když byla řada z nich po letech znovu prošetřena, zjistilo se, že ve většině případů došlo k justičním omylům.

Nejznámější z těch smutných událostí byla rekonstruována v proslulém televizním snímku Obvinění: Proces s McMartinovými (1995), který ČT před časem vysílala.

Podobnou problematikou se zabývá jiný televizní film Zeptejte se mých dětí (2001). Manželé Kniffenovi (Virginia Madsenová, Jeffrey Nordling) se jednoho dne na základě smyšleného udání ocitají v policejní cele a ke svému zděšení jsou obviněni, že brutálně zneužívali své dva syny. Šok z absurdního obvinění vystřídá mnohem větší šok, když při soudním líčení jejich malé děti, zastrašené vyšetřovateli, vyprávějí historky o svém zneužívání. Následuje odsouzení a dlouholetý trest. Pravda vyjde najevo teprve po dvanácti letech, kdy si už dospělé děti, které prošly desítkami náhradních domovů, uvědomí, jak krutě s nimi bylo manipulováno. Zeptejte se mých dětí je působivým dokladem zrádnosti justičního systému, jednostranně ovlivňovaného sdělovacími prostředky a politickými tlaky. Snímek režíroval televizní veterán Arvin Brown (Nemocnice Chicago Hope, Ally McBealová, Dawsonův svět, Soudkyně Amy, Drzá Jordan a jiné seriály) a hlavní roli vytvořila hvězda osmdesátých let Virginia Madsenová (Elektrické sny, Duna, Highlander II), mladší sestra známého herce Michaela Madsena.

Napište nám