V. Morová a O. Ruml uvádějí hudební magazín ze světa folku a country (2003). Kapela Modrotisk – Jamboree Strakonice – Chris Jones a Four Wheel Drive – Litvínovská skupina Stráníci – Ma ma mandolin kvartet – Písničkáři z Ruska v Brně – Blues v lese. Režie J. Vondrák

Toto vydání hudebního měsíčníku Folkomotivy přinese informace o tom, co se dělo na naší scéně folku, country, blues, ethno a world music v roce 2003. Začátek bude tentokrát ve znamení bluegrassu. Podíváme se do Strakonic na Jamboree 2003, kde se sešla domácí i zahraniční špička tohoto žánru. Pak se zastavíme na skok u litvínovské skupiny Stránící, ze své lásky k mandolíně se vyzná Petr Vrobel a jeho Ma ma mandolin quartet, Pepa Chmel představí pravidelnou Hitparádu a vzácní hosté Jurij Kim a Marek Rozovskij nám přiblíží současný stav šansonu a poetické písně v Rusku. V rubrice „Servis“ se diváci dozví o zajímavých akcích, které se u nás tehdy chystaly na prázdninové měsíce, publicista Jiří Černý se zamyslí nad budoucností malých folkových festiválků a závěr bude patřit skvěle obsazenému festivalu Blues v lese.

Vaše připomínky, náměty, pochvaly i výtky si nenechávejte pro sebe. Podělte se o ně s námi! Pozvěte nás k vám do klubu, na koncert nebo festival! Naše adresa: folkomotivy@ceskatelevize.cz.
Stopáž38 minut
Rok výroby 2003
 4:3
ŽánrZábava