Možná přijde i charita

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

aneb Pomáhej s humorem. Přímý přenos zábavného pořadu, ve kterém řada známých osobností podpoří svou účastí Konto BARIÉRY. Marek Eben uvede večer plný originálních, hvězdně obsazených humorných scének a mimořádných hudebních čísel. Dále účinkují: O. Kaiser, J. Lábus, E. Holubová, J. Korn, O. Vetchý, J. Potměšil, M. Žbirka, M. Rottrová, P. Kolář, M. Absolonová, L. Pavlásek, J. Polášek, M. Daniel, S. Babčáková, V. Neužil, J. Železný a další. Režie M. Čech

Pro diváky, kteří mají rádi zábavu, ale také dobrý pocit z toho, že někomu pomohli, připravila Česká televize ve spolupráci s Kontem BARIÉRY další ročník pořadu Možná přijde i charita.

Na dvacet herců a zpěváků se představí ve scénkách či písních, další řada umělců projeví solidaritu nasazením klaunského nosu. Všichni budou mít společný cíl – pobavit diváky a zároveň pomoci potřebným. V přímém přenosu z ateliérů Barrandov Studio se objeví Ondřej Vetchý jako policajt, Jiří Korn v roli lékaře, Oldřich Kaiser jako pojišovák, oblíbený pořad Taxík, do kterého však omylem nasednou lupiči, nebo parodie na seriál Sanitka. Vystoupí také Meky Žbirka v duetu s někým, koho byste u mikrofonu opravdu nečekali, Marie Rottrová, Petr Kolář a mnoho dalších. Pořadem provede stejně jako vloni Marek Eben.

Nejen všichni účinkující, moderátor, ale i scenáristé a režiséři scének se do tohoto projektu zapojili bez nároku na honorář a vyzývají diváky u obrazovek sloganem – „A co uděláte pro charitu vy?“

Jak přispět?

Cílem pořadu je nejen pobavit diváky, ale též získat co nejvíc peněz, které Konto BARIÉRY využije pro pomoc lidem s handicapem. V průběhu pořadu si mohou diváci vybrat, jak přispět. Česká televize nabízí tři způsoby.

 1. Přímé telefonáty do studia – v průběhu pořadu telefonujte na číslo 810 510 510. Operátoři budou přijímat telefonáty, poznamenají si vaše kontaktní údaje a informaci o výši částky, kterou chcete darovat.
 2. Prostřednictvím DMS – dárcovská SMS ve tvaru DMS KONTOBARIERY na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 korun.
 3. Služba Mobito – můžete přispět mobilním telefonem po zaregistrování na http://www.mobitoplatito.cz/ na číslo Konta BARIÉRY 10001760.

Na co přispějete?

Konto BARIÉRY, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se již dvacet let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta BARIÉRY.

Za dvacet let činnosti rozdělilo Konto BARIÉRY stovky miliónů korun, podpořilo tisíce projektů, jejichž hlavním cílem je zlepšení života spoluobčanů s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

Z aktuálních potřeb lidé s postižením vychází Konto BARIÉRY i při formování nových projektů. Stále více se zaměření pomoci posouvá od standardní pomoci, tedy rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, bezbariérových úprav bytů, škol a dalších veřejných budov, které samozřejmě i nadále podporuje, k projektům, které souvisejí se vzděláním, pracovním uplatněním a plnohodnotným životem lidí s handicapem. Takto Konto BARIÉRY podporuje studenty s handicapem prostřednictvím Stipendia Bariéry, handicapované uchazeče o zaměstnání prostřednictvím Burzy práce.

Co bude dál?

Televizní pořad Možná přijde i charita je začátkem. Od konce září bude Konto BARIÉRY možné podpořit prostřednictvím koupě typických klaunských nosů v síti hypermarketů Globus a nadačních špendlíků s obličejem klauna. Ty budou ke koupi v síti lékáren dr. Max, trafik Relay, knihkupectví Neoluxor a v internetovém obchodě mall.cz. Cena nosu i špendlíku je 50 korun. Celkový výtěžek použije Konta BARIÉRY na pomoc lidem s handicapem.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Soňa 29. 9. 2013 12:32

  super scĂŠnky

  ScÊnky sú fakt úŞasnÊ, skoro som sa zadusila jedlom...:D

 • Radek BezĂĄk 17. 9. 2013 21:42

  Písnička?

  NevĂ­te prosĂ­m někdo co to hraje v pozadĂ­ za pĂ­sničku? Moc se mi lĂ­bĂ­, ale chtě…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 81 minut – Rok výroby: 2013 – L  HD
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.