Vzpomínání na sklepácké roky očima jejich stále veselých a možná stále veselejších účastníků.

Režisér Petr Slavík patří mezi blízké přátele a pozorovatele dnes už téměř kultovního dění kolem původně studenstského divadla Sklep, není tedy náhodou, že právě on si zvolil Sklep za téma komponovaného sobotního večera.

Vše začíná v osobním archivu divadelního kritika a historika Jana Dvořáka, odborníka na alternativní divadlo a autora knihy o Sklepu. Dvořák hledá a posléze nachází magnetofonovou kazetu s prvním existujícím záznamem - s amatérsky pořízenou nahrávkou prvního většího sklepáckého představení Muzikál z roku 1980. Během hledání mluví o tom, co "zjevení se" Sklepa v prostředí českého divadelního světa znamenalo. O šoku, nepochopení a znechucení jedněch, o nadšení druhých. Po té pouští nahrávku. Jejím prostřednictvím se přenášíme na domovskou scénu Sklepa, na pražskou Dobešku.

Vlastní setkání členů divadla Sklep se odehrává následně a to na jejich domovské scéně, na pražské Dobešce.V nově upraveném představení Besídka hrají diváci sami sebe ve věku osmdesáti a více let a stařecky vzpomínají na minulost divadla. Představení je prokládáno archivy , rozhovory s diváky i reakcemi pamětníků - kritiků, divadelníků, fandů i odpůrců, osobností z oficiální kultury, šedé zóny i disentu, jako je například Vladimír Just, Věra Chytilová nebo I.Vyskočil.

Napište nám