Příběh dvou teenagerů, kteří zůstávají sami doma a stále víc se zaplétají do osidel svobody, zatímco jejich rodiče se plaví na malé jachtě Indickým oceánem. Karel Roden a Vanda Hybnerová v hlavních rolích filmu, ověnčeného řadou tuzemských i zahraničních cen. Koprodukční snímek ČT (2015). Dále hrají: D. Kadlec, J. Boková, E. Křenková, M. Pechlát, J. Krausová, M. Sabadin a další. Scénář O. Omerzu a N. Pop-Tasić. Kamera L. Milota. Režie O. Omerzu

Pořad bylo možné přehrát do 27. 7. 2020
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

Manželé se vydají na plavbu oceánem a doma zanechají dvě nedospělé děti, pro něž nepřítomnost rodičů znamená možnost svobody. Zdánlivě bezstarostný život jim naruší až strach, když se rodiče delší dobu neozývají. Jejich loď se za bouře převrátila a také se ztratil pes, otcův miláček. Návrat rodičů časově koresponduje s dramatem doma. Syn leží v nemocnici, musí mu být transplantována ledvina. Na základě vyšetření vyjde najevo, že otec ve skutečnosti není synovým biologickým otcem. V okamžiku vrcholící krize doma se ocitáme na opuštěném ostrově, kde pes, který přežil ztroskotání lodi, bojuje o přežití, a nejen vlastní.

„Rodinný film je podle mě existenciální dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abyste zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ říká o svém filmu režisér Omerzu.

Skrývá se v tom silná dávka ironie, které si všímá velmi pozitivní recenze v asi nejprestižnějším filmovém magazínu Variety. „Publikum, které si libuje v ironii, si tuhle elegantní a překvapivou kombinaci černé komedie a silného dramatu náramně užije,“ píše se v recenzi časopisu Variety.

Olmo Omerzu
režisér

Olmo Omerzu

* 24. 11. 1984


Stopáž92 minut
Rok výroby 2015
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize