On kolem ní krouží, ona ho loví. Vztah muzikanta a psycholožky musí čelit jedné hodně nečekané výzvě.
Režie: Jan Foukal. Scénář: Zdeněk Jecelín. Hrají: Eliška Křenková, Martin Kyšperský, Anita Krausová, Agáta Kryštůfková a další.
Marťanské lodě

Inspirací pro vznik prvního celovečerního filmu režiséra a muzikanta Jana Foukala se stala kniha básní Marťanské lodě Aleny Černé a frontmana kapely Květy Martina E. Kyšperského, který čerpal ze své vlastní zkušenosti. Režisér divákům předkládá jednoduchý příběh osudové lásky se silně niterním obsahem. Eliška a Martin, hlavní hrdinové filmové romance, se setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. On kolem ní krouží, ona ho loví. Vyrazí spolu do plaveckého bazénu, na výlet za město a setkávají se i v Norsku. Po návratů domů zjišťují, že bez sebe nemohou být. A do toho musí čelit jedné nečekané výzvě. Příběh jak z hollywoodské romance, jen v kulisách Brna. Citlivá práce režiséra spolu s propracovaným vizuálním konceptem a výkony představitelů hlavních rolí, Elišky Křenkové a Martina Kyšperského, přinášejí komorní, křehký pohled na silný mezilidský vztah.

Režie: Jan Foukal. Scénář: Zdeněk Jecelín. Hrají: Eliška Křenková, Martin Kyšperský, Anita Krausová, Agáta Kryštůfková a další.

Napište nám