Tatiana Vilhelmová plánuje teroristickou akci. Dramatický příběh s prvky politického thrilleru (2003). Dále hrají: R. Zach, J. Bidlas, P. Zedníček, N. Gáčová, M. Durnová, J. Kodeš a další. Scénář I. Procházková. Kamera M. Kubala. Režie I. Pokorný

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jednoho mlhavého a smogového zimního dne unese skupinka teroristů pražský autobus se čtyřmi cestujícími a řidičem. Prohlásí, že budou rukojmí zadržovat tak dlouho, dokud vláda a parlament nesplní jejich požadavek na změnu zákona o ovzduší. Drama zadržených lidí trvá jednu noc a dva dny, během kterých dochází k řadě dramatických situací. Děj nás zavede do atraktivního prostředí nejvyšší politiky i domácností obyčejných lidí, jichž se únos dotkl bezprostředně. Do popředí postupně více vyplouvá zásadní otázka filmu: Je možné při prosazování ekologických cílů sáhnout k extrému, tj. k násilí? Je možné prosadit všeobecně prospěšnou věc prostředky teroru?

Dramatický příběh ze současnosti s prvky politického thrilleru a silným etickým nábojem napsala spisovatelka a scenáristka Iva Procházková. V hlavních rolích uvidíte Tatianu Vilhelmovou, Romana Zacha, Jana Vidláře, Pavla Zedníčka, Hynka Čermáka, Vladimíra Dlouhého a další. Režisérem televizního filmu je Ivan Pokorný. Film vznikl v Centru dramatické tvorby, v dramaturgii Evy Vondrové.

Stopáž98 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3
ŽánrFilm