Spisovatelé jsou zloději a lháři. Moderní variace klasického románu Thomase Hardyho Daleko od hlučícího davu. Britský film.
Hrají: G. Artertonová, R. Allam, B. Camp, D. Cooper, L. Evans, T. Greigová, J. Bardenová, Ch. Christieová a další. Režie Stephen Frears.

Spisovatelé jsou zloději a lháři. To alespoň tvrdí Nicholas Hardiment, autor komerčně úspěšných, leč umělecky bezcenných detektivních románů, který společně se svojí ženou Beth provozuje v idylickém prostředí anglického Dorsetu penzion, nabízející pobyty pro spisovatele. Pestrou společnost na jejich farmě doplňují obyvatelé nedalekého Ewedownu a všichni společně se užírají různými nenaplněnými ambicemi, milostnými aférami či současnými i minulými křivdami. Zdánlivě klidnou hladinu místního společenského života rozčeří příjezd mladé novinářky Tamary Drewe, která v Ewedownu vyrůstala. Když vísku před lety opustila, byla to jen trapná puberťačka, nyní jsou však všichni překvapeni, že čas a drobný kosmetický zákrok z ní učinily atraktivní a svůdnou ženu. A sex jak známo dokáže být velice silným hybatelem mezilidských vztahů.

Film Tamara Drewe natočil známý anglický režisér Stephen Frears - mimo jiné dvakrát nominovaný na Oscara za režii snímků Švindlíři (1990) a Královna (2006) - jako adaptaci úspěšného stejnojmenného grafického románu Posy Simmondsové. Ten původně vycházel na pokračování v letech 2005-2006 v renomovaném britském deníku The Guardian a jeho vznik byl inspirován klasickým románem Thomase Hardyho z 19. století Daleko od hlučícího davu. Frears ve své odlehčené a zároveň sžíravé komedii mravů podává nelichotivý obraz rádoby elitní společnosti, kterou ve filmu coby svérázný antický chorus nezapomenutelným způsobem komentuje dvojice místních patnáctiletých puberťaček Jody a Casey. Titulní roli výborně obsazeného filmu ztvárnila vycházející hvězda nejen britské kinematografie Gemma Artertonová.

Napište nám