Pohádka o čisté lásce Aničky a Jakuba, která musí projít těmi nejtěžšími zkouškami. Naštěstí jim při tom pomáhá kouzelné pírko.
Režie: Jiří Strach. Scénář: Věra Šašková, Václav Šašek. Hrají: Vojtěch Dyk, Lucie Molnárová, Petra Molnárová, Filip Cíl a další.
Tři životy

Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout?

Režie: Jiří Strach. Scénář: Věra Šašková, Václav Šašek. Hrají: Vojtěch Dyk, Lucie Molnárová, Petra Molnárová, Filip Cíl a další.

Napište nám