Horší než slepota skutečná už je jenom slepota duše. Okouzlující filmová báseň o schopnosti rozeznat ve vlastním osudu skutečné hodnoty. Íránský film.
Hrají: H. Mahjoub, M. Ramezani, S. Feiziová, F. Safariová, E. Sharifiová a další. Scénář a režie Majid Majidi V perském znění s titulky

Mohammad, chlapec asi desetiletý, tráví školní rok v teheránské internátní škole pro slepé. Na prázdniny se těší domů na venkov, kde ho čeká láska babičky a dvou sester. Ovdovělý otec si však mezitím zařizuje nový život a zvídavý, ale slepý syn mu plány na ženění s bohatší nevěstou jen komplikuje. Zatímco malý Mohammad, ochuzený o důležitý fyzický smysl, vnímá zbývajícími smysly všechno kolem sebe jako malý zázrak, jeho otec je vnitřně zaslepený svým jediným cílem. Aby se Mohammada zbavil, odveze ho jedné noci z domova tajně. Nechápe, že se zbavuje toho nejcennějšího, co má. A bude muset ujít ještě kus cesty po svém osudu, než svého syna opět najde.

Obrazově nádherný, herecky přirozený, dramaticky napsaný a citlivě zrežírovaný film, který znovu představuje režisérovu schopnost proniknout ke skutečným dramatům lidského života, vidět děti v jistém smyslu jako rovnocenné dramatické partnery dospělým a konfrontovat jejich svět s tím naším tak, až zamrazí.

Tvůrcem snímku je významný představitel současné íránské kinematografie, režisér Majid Majidi.

Hrají: H. Mahjoub, M. Ramezani, S. Feiziová, F. Safariová, E. Sharifiová a další. Scénář a režie Majid Majidi

V perském znění s titulky

Napište nám