Můj pes Killer

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Strhující příběh mladého skina a jeho bojového psa. Premiéra koprodukčního snímku ČT, který byl oceněn řadou prestižních festivalových cen. Hrají: A. Mihal, M. Kuruc, L. Filo, I. Bendová a další. Kamera T. Sysel. Scénář a režie M. Fornay

Děj dramatického příběhu ze současnosti Můj pes Killer je zasazen do kraje na moravsko-slovenském pomezí, kde se také – ve městech Skalica a Hodonín a jejich okolí – film natáčel. Jeho hlavním hrdinou je osmnáctiletý Marek (Adam Mihál), žijící s otcem alkoholikem na malém městě. Jediné autentické citové pouto má mladík ke svému psovi. Markův život obrátí naruby odhalené tajemství jeho matky, která ho před lety opustila a zmizela. „Marek je sice antihrdina, ale mým cílem není vytvořit pouze černo-bílý charakter agresivního nedozrálého chlapce. Je to příběh o hanbě a hrdosti, která v případě Marka vede k tragédii antického rozměru. Je to příběh o naší víře, proč v něco věříme a jak zpětně tato naše víra ovlivňuje naše životy,“ naznačuje autorka Mira Fornay námět filmu, kde všechny hlavní role ztvárňují neherci.

Mira Fornay, absolventka pražské FAMU a NFTS v Londýně (obor hraná režie) debutovala psychologickým dramatem Lištičky (2009), které bylo vybráno do soutěže Critics' Week na MFF v Benátkách a úspěšně uvedeno na mnoha prestižních zahraničních festivalech.

Scénář Můj pes Killer byl vybrán na Berlinale 2010 pro Co-Production Market, v roce 2009 získal slovenskou Cenu Tibora Vichty za nejlepší scénář a čestné uznání a byl vyhodnocený jako jeden z nejslibnějších projektů (honorable mention) na Agora work in progress na 53. ročníku MFF v Soluni (Thessaloniki International Film Festival).

Čeští diváci film viděli v druhé půlce března v předpremiéře v soutěžní sekci MFF FEBIOFEST, v kinech má film Můj pes Killer premiéru 11. 4. 2013.

Trailer

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 87 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  AD  HD  *
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady