Soukromý detektiv má na starost vystopovat minulost ženy, která ztratila paměť. Odhalit její tajemství ale pro oba znamená nebezpečí.
Režie: Kenneth Branagh. Scénář: Scott Frank. Hrají: Kenneth Branagh, Andy Garcia, Emma Thompson, Robin Williams a další.
Zemřít znovu

Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu... V hlavních rolích napínavého psychothrilleru uvidíme herečku Emmu Thompsonovu a Kennetha Branagha, jenž je zároveň režisérem snímku.

Napište nám