Příběh první lásky, která navždy neviditelně spojila osudy dvou mladých lidí. Americký film.
Hrají: E. Lowensohnová, N. P. Harris, J. Robards, J. Tříska a další. Režie: Joseph Sargent. V anglickém znění s titulky.

Milostný příběh mladé dvojice se odehrává koncem 19. století na venkově ve státě Nebraska. Právě sem přichází na farmu prarodičů čtrnáctiletý Jim Burden, když jeho rodiče podlehli epidemii ve Virgínii. Už ve vlaku ho zaujme mladičká dívka z rodiny českých emigrantů Antonie. Jim brzy s nadšením zjistí, že rodina Antonie koupila v Nebrasce sousední farmu. Když její otec, český muzikant (Jan Tříska), požádá Jimmyho, aby učil Antonii správnou angličtinu, netuší, že se chlapec bezhlavě zamiluje. Oba mladí dospívají a jejich osudy se proplétají i rozcházejí. Přestěhují se do města, Jim zde studuje, Antonie najde práci a nosí elegantní městské šaty. Nikdy se však už necítí tak šťastní a nespoutaní, jako tenkrát uprostřed divoké přírody, kdy byli téměř ještě dětmi.

V nostalgickém příběhu o první lásce, kterou navždy držíme v srdci i mysli, uvidíme např. českého herce Jana Třísku či Jasona Robardse v roli Jimova dědečka.

Hrají: E. Lowensohnová, N. P. Harris, J. Robards, J. Tříska a další. Režie: Joseph Sargent. V anglickém znění s titulky.

Napište nám