Televizní film o znovunalezené chuti do života a o tom, že nemoc nemusí znamenat konec, ale šanci se svým životem něco udělat.
Režie: Lenka Wimmerová. Scénář: Markéta Bidlasová. Hrají: Zuzana Stivínová, Igor Chmela, Johanna Tesařová, Vendy Hájková a další.

Film Kozy léčí je příběhem o cestě k uzdravení. Za ním se Jana (Z. Stivínová) vydá i se svou rodinou na venkov. Na návrh svého muže Mirka (I. Chmela) koupí zajímavou chalupu. Možná i díky svérázné sousedce (J. Tesařová), která chová kozy. Ta hned odhadne důvody, které Janu z města na venkov přivádějí. Jana má zdravotní problémy a s manželem jsou přesvědčeni, že jí venkov prospěje. Děti – Johana (16 let) a Marek (8 let) – jejich nadšení nesdílí.

Jana kozy nejprve bere jako rekreaci, ale kozí farmaření ji brzy strhne. Po čase bába ze sousedství onemocní a přemluví Janu, aby se ujala jejího kozího stáda. Jana se stará o kozí farmu, Mirek začne ve vsi učit a vyrábět kozí sýry, Marek se adaptuje snadno, ale Johana ne. Z Jany se postupně stává zkušená kozí farmářka. Její vzrůstající sebedůvěra ji zbavuje strachu z nemoci. Dokonce i její manželství, které trpělo nejen Janinou nemocí, ale i změnou způsobu života, znovu rozkvete. Jenomže Jana podcení své děti, kterým o nemoci neřekla. Hluboká zodpovědnost za vlastní stádo lidské i kozí způsobí, že Jana najde cestu k málem ztracené dceři.

Napište nám