Nesmrtelný strážce pokladu, po moci toužící mafián a tajemné lebky plné ničivé síly. Americko-australský dobrodružný film.
Hrají: B. Zane, K. Swansonová, C. Zeta-Jonesová, T. Williams, J. Remar a další. Režie Simon Wincer

Tajemný a bájný poklad, ukrytý po staletí v divoké džungli, se pokouší získat různí dobrodruzi. Jejich pokusy končí neúspěšně a často za ně platí ztrátou vlastního života. Nad bezpečím pokladu údajně ve dne v noci bdí nesmrtelný Fantom. Nikdo vlastně neví, jestli všechno není jenom pouhý výmysl, ale místní domorodci o tom vědí své. Svůj názor na věc má také úspěšný newyorský finančník a obchodník s podivným jménem Xander Drax. Toho z pokladu zajímá hlavně jakási tajemná lebka, kterou potřebuje do své sbírky – k tomu, aby mohl ovládnout celý svět. Svého cíle chce dosáhnout doslova za každou cenu. Jeho plány mu nechtěně zkříží mladá a poněkud lehkovážná Diana Palmerová, když se vydá na průzkumnou výpravu do neznámé džungle…

Dobrodružný a divácky vděčný příběh natočil režisér Simon Wincer, jenž vsadil na děj plný napětí, akce, tajemné exotiky, prvků komiksu, ironie i humoru, a také vizuálních efektů.

Scénář napsal Jeffrey Boam, který je podepsán také pod komerčně úspěšnými filmovými tituly Vnitřní vesmír, Indiana Jones a poslední křížová výprava a Smrtonosná zbraň 2.

Pod vedením režiséra Simona Wincera herecky vděčnou dvojroli všudypřítomného a nesmrtelného Fantoma a Kita Walkera ztvárnil Billy Zane (Banda, Úplné bezvětří, Orlando). Ďábelsky prohnaného padoucha Xandera Draxe ztvárnil Treat Williams (Vlasy). Proradnou černovlasou krásku Salu hraje Catherine Zeta-Jonesová (Kateřina Veliká, Zorro: Tajemná tvář). Konečně hlavní čtveřici postav doplňuje Kristy Swansonová (známá z filmu Holé lebky a seriálu Buffy – zabíječka upírů), jež vytváří nerozvážnou Dianu Palmerovou.

Hrají: B. Zane, K. Swansonová, C. Zeta-Jonesová, T. Williams, J. Remar a další. Režie Simon Wincer

Napište nám