Angelina Jolieová v čele dívek, které se vzbouří proti svému učiteli a rodičům. Americký film.
Dále hrají: H. Burressová, J. Lewisová, S. Rosenbergová, J. Shimizuová a P. Facinelli. Režie Annette Haywood-Carterová.

Dramatický příběh studentek ze školy v Portlandu v Oregonu, do jejichž života vstupuje dívka, která se jednoho dne "objeví" ve třídě při hodině biologie. Už svým zjevem a chováním se Chodička - jak si sama říká - pořádně odlišuje od svých vrstevníků. Není divu, že v místním ztuhlém školském prostředí zapůsobí jako přesně načasovaná bomba. Během následujících hodin vyprovokuje dívky k neuvěřitelné akci, vzpouře proti nenáviděnému učiteli. A pod osobitým vlivem Chodičky dokáží některé studentky během jediného týdne zapomenout na životní pravidla, jež se předtím učily sedmnáct let doma i ve škole...

Melodramaticky laděný snímek režisérky Annette Haywood-Carterové vznikl podle románu populární spisovatelky Joyce Carol Oatesové. Na rozdíl od předlohy se děj, který se původně odehrával v padesátých letech, ve filmové verzi přenesl do devadesátých let dvacátého století (scénář napsala Elizabeth Whiteová).

Nezkrotnou, občas drsnou rebelku Chodičku ztvárnila herečka Angelina Jolieová (Podoby lásky, Sběratel kostí, Lara Croft: Tomb Raider), která v současností patří mezi hollywoodské hvězdy.

Napište nám