Isabelle Huppertová v roli matky, které hrozí ztráta toho nejcennějšího. Francouzské mysteriózní drama.
Dále hrají: J. Balibarová, C. Berling, N. Hugon a další. Režie Raoul Ruiz.

Na oslavě devátých narozenin překvapí malý Kamil rodiče tím, že začne zničehonic oslovovat matku „Ariano“ a projeví přání žít se svou „pravou maminkou“. Matka je zvyklá na Kamilovy fantazie a nechá se jím vést v domnění, že jde o jednu z jeho zvláštních her. Kamil ji zavede do bytu cizí ženy jménem Isabella. Ta tvrdí, že Kamil je ve skutečnosti její syn Paul, který se před několika lety utopil. Vzájemné sugestivní propojení Kamila a Isabelly zaskočí nejen Arianu, ale i jejího bratra, psychiatra Serge. Situace se mění v noční můru, která poznamená všechny zúčastněné.

Chladná a odtažitá atmosféra života rodiny se střetává s obrazotvorností malého Kamila, kterou vnímáme prostřednictvím zkresleného, roztřeseného obrazu malé digitální kamery, jíž si rád natáčí vše kolem sebe. Právě její záznam obsahuje klíč k tajemství celého příběhu. Hlavní roli v adaptaci románu Massima Bontempelliho Syn dvou matek (Il figlio di due madri) ztvárnila Isabelle Huppertová.

Chilský režisér Raoul Ruiz (1941–2011) začínal jako scenárista chilské a mexické televizní tvorby a autor divadelních her. Po pádu Allendeho, pro jehož stranu pracoval jako filmový poradce, odešel do Francie a do vlasti se vrátil až po skončení Pinochetovy diktatury. Jeho tvorba je početná a rozmanitá, zahrnuje 50 dlouhých, 10 středometrážních a 40 krátkých filmů.

Za svůj celovečerní hraný debut Tři smutní tygři (1968) získal Velkou cenu na MFF v Locarnu 1969, film Genealogie jednoho zločinu (1997) byl oceněn Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně a naposledy získal Zvláštní cenu poroty na MFF v San Sebastiánu snímek Tajemství Lisabonu (2010).

Dále hrají: J. Balibarová, C. Berling, N. Hugon a další. Režie Raoul Ruiz.

Napište nám