Superastronautka Jane Fondová obětuje vše, aby zachránila galaxii. Francouzsko-italské vesmírné komiksové drama.
Dále hrají: J. P. Law, A. Pallenbergová, M. Marceau, D. Hemmings, U. Tognazzi a další. Režie Roger Vadim.

Slavný comics o krásné superastronautce Barbarelle, který vycházel ve France Soir, byl předlohou ke kdysi kultovnímu filmu francouzského režiséra Rogera Vadima.

Hlavní roli svěřil Vadim své tehdejší manželce Jane Fondové, pro kterou film vystavěl tak, aby co nejvíce vynikly její fyzické půvaby, ve všech možných i nemožných vesmírných kostýmech, i když Fondová se dokáže uplatnit i bez nich.

Barbarella, jako jedna z nejschopnějších astronautek, je pověřena prezidentem Země a premiérem Sluneční soustavy Dianthusem, aby nalezla vědce Duranda, vynálezce zničujícího pozitronového děla, který zmizel v souhvězdí Tau Ceti. Barbarella se vyzbrojí celým arzenálem zbraní, i když už to dávno není moderní, ale zcela barbarské, a vypraví se do vesmíru.

Vedle Jane Fondové uvidíme ve filmu Uga Tognazziho jako mužného Marka Handa, který Barbarelle připomene, jak je krásné provozovat sex "postaru", bez pilulky nahrazující fyzické dotyky, mladičkého Davida Hemmingse v roli revolucionáře Dildana (ten by naopak rád okusil onu pilulku), krásného Johna Phillipa Lawa jako slepého anděla Pygara a Marcel Marceau se objeví v roli vědce-revolucionáře Pinga.

Barbarellu nelze považovat za science-fiction, není natočena ani jako parodie na comics, naopak snaží se zachovat pravidla žánru, jak v dialogu, tak v obraze a celkovém stylu.

Kdysi kultovní film získává tak s odstupem času nečekaně nové kouzlo.

Napište nám