Žádnou vadu nelze navždy skrýt. Ani v křišťálové číši, ani v milostném vztahu… Britsko-francouzský filmový přepis stejnojmenného románu Henryho Jamese.
Hrají: K. Beckinsaleová, N. Nolte, U. Thurmanová, J. Northam, J. Fox a další. Režie James Ivory

Jsou krásný pár: mladý italský princ Amerigo a okouzlující Charlotte Stantová. Na první pohled jako pro sebe stvořeni. Jenomže kromě vzájemné lásky sdílejí ještě něco: chudobu. Chudobu, která je pro život v jejich společenských vrstvách čímsi neodpustitelným. Chudobu, která však není neřešitelná. Neboť se píše rok 1903 a to je doba, kdy mladí aristokraté rádi prodávají svůj titul bohatým dědičkám a půvabné nemajetné krásky se stávají ozdobou obstarožních boháčů. Jaký tedy div, že do osudu jich obou dramaticky zasáhnou další dva lidé: závratně bohatý Američan Adam Verver, skupující v Evropě umělecké poklady pro své budoucí americké muzeum, a jeho půvabná dcera Maggie…

Adaptace stejnojmenného románu Henryho Jamese, vytvořená dlouholetým sehraným tvůrčím týmem režiséra Jamese Ivoryho, scénáristky Ruth Prawer Jhabvalaové a producenta Ismaila Merchanta. (Na svém kontě mají např. Soumrak dne, Pokoj s vyhlídkou apod.).

I v tomto románu zůstává Henry James (1843–1916), původem americký spisovatel, jenž žil od roku 1876 v Londýně a v roce 1915 se stal dokonce britským občanem, věren svému nejčastějšímu tématu: konfrontaci Američanů s evropským prostředím a kulturou.

Hrají: K. Beckinsaleová, N. Nolte, U. Thurmanová, J. Northam, J. Fox a další. Režie James Ivory

Napište nám