Rozhovor s nově zvoleným prezidentem České republiky

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos exkluzivního interview s historicky první přímo zvolenou hlavou státu. Jak naloží s důvěrou obyvatel? Ptát se bude Václav Moravec

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Zeman: "Vrátím se a se mnou přijde zákon"

  27. 1. 2013

  Praha "Na několik dní odjedu na svou milovanou Vysočinu, pak se vrátím do Prahy, se mnou přijde zákon a budu se připravovat na nástup do funkce." To jsou slova nově zvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana. A co ho čeká? Podle vlastních slov se pokusí uklidnit rozhádanou politickou scénu a najít cestu, jak doplnit chybějící ústavní soudce. Stranou nechce nechat ani boj s korupcí. Nicméně úplně nejdřív musí 8. března složit prezidentskou přísahu a pronést inaugurační projev. Hned poté chce zavítat na jednání vlády a přednést projev k parlamentu. Miloš Zeman rovněž potvrdil, že na první návštěvu zamíří, kam jinam než na Slovensko.

 • Zeman nastupuje na Hrad ve stejném věku jako TGM

  26. 1. 2013

  Praha - Miloš Zeman zažívá politický comeback, už jednou se vracel, ale v nepřímé volbě hlavy státu u zákonodárců neuspěl, nyní si jej zvolili lidé sami. Ve svých 68 letech je nejstarším zvoleným prezidentem samostatné České republiky. Už před druhým kolem bylo zřejmé, že do finále jdou dva kandidáti pokročilého věku. Historie přitom ukazuje, že Čechům něco takového nevadí. Ve stejném věku jako Zeman se ujímal funkce vůbec první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. A na zralost a zkušenost sázejí i v zahraničí.

 • Děkuji voličům Karla Schwarzenberga, předčasné volby co nejdříve

  26. 1. 2013

  Praha – Miloš Zeman, který uspěl v druhém kole přímé prezidentské volby, přímo z hotelu, kde slavil se svými sympatizanty úspěch, přicestoval do České televize k exkluzivnímu rozhovoru s Václavem Moravcem. Po náročné kampani a volebním úspěchu chce několik dní odpočívat na Vysočině. Ocenil všechny voliče svého protivníka Karla Schwarzenberga za to, že se volby vůbec zúčastnili, rád by ve svém prezidentském období přispěl k tomu, aby z lidí opadl nezájem o politiku. Zeman už také avizoval, že čestným předsedou SPOZ zůstane, a přislíbil sociálním demokratům účast na jejich stranickém sjezdu. Postavil se také za variantu předčasných voleb. Vláda, která se opírá o podporu "přeběhlíků" strany LIDEM, která nebyla zvolena ve volbách, by měla co nejdříve skončit.

 • Sjednotí Zeman republiku? Politici zprava i zleva v to doufají

  26. 1. 2013

  Praha - Zvolení nové hlavy státu je zásadní zprávou pro celou českou politickou scénu. Většina politiků doufá, že se Miloši Zemanovi podaří být prezidentem všech. Miroslava Němcová mu popřála, aby svůj úřad vykonával ke spokojenosti většiny občanů. S gratulací přispěchal i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který věří, že Zeman bude reprezentantem sociálně spravedlivé politiky. Předseda KSČM je přesvědčen, že Zemana respektují ve světě, a doufá, že se mu podaří sjednotit republiku. Miroslav Kalousek Zemanovi přeje, aby se mu dařilo. "Máme, co si zasloužíme," konstatoval trpce.

 • Zeman: Budu prezidentem dolních deseti milionů
  Zeman: Budu prezidentem dolních deseti milionů

  26. 1. 2013

  Praha – Miloš Zeman, který byl dnes zvolen českým prezidentem, chce být hlasem všech voličů. Prohlásil to ve svém vítězném projevu. Vyjádřil dík všem lidem, kteří ho volili. Poděkoval také své dceři Kateřině a herečce Jiřině Bohdalové, že mu pomohly vyhrát prezidentské volby. Poblahopřál zároveň Karlu Schwarzenbergovi k "čestnému druhému místu".

 • První prezidentské prohlášení: Podle odborníků nepřekvapil

  26. 1. 2013

  Praha - Nově zvolený prezident Miloš Zeman měl první povolební prohlášení. Podle Jindřicha Šídla jeho tisková konference připomínala diskusi po vítězném sportovním zápase. Média a nový prezident by se podle něj měli přes vzájemný blok dostat. "Byl to autentický Miloš Zeman," dodal. S tím souhlasí i politoložka Vladimíra Dvořáková, která očekávala, že projev bude oslovovat všechny občany a sjednotí společnost. Nebylo podle ní zřejmé, že kampaň už skončila. "Profesionalita politika se pozná podle toho, jak umí hrát svou roli. Nebyl to adekvátní projev," míní.

 • Miloš Zeman s Václavem Klausem si podají kliku od hradních dveří

  26. 1. 2013

  Praha - Novým českým prezidentem zvolili voliči Miloše Zemana. Podpora Zemanových voličů se zastavila pod hranicí 55 procent, Schwarzenbergovi hodilo hlas něco málo přes 45 procent. Místopředseda vlády Schwarzenberg poblahopřál bývalému premiérovi Zemanovi k vítězství. V úřadu by měla nová hlava státu vystřídat Václava Klause 8. března.

Stopáž: 75 minut – Rok výroby: 2013 – P  ZJ  ST
Žánr: Zpravodajství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady