Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Deset Klausových projevů, deset českých let

  1. 1. 2013

  Praha – Prezident Václav Klaus dnes z Pražského hradu pronesl svůj poslední a v pořadí desátý novoroční projev. Příští rok za něj štafetu lednové tradice přebere některý z devíti kandidátů na prezidentský post. Čemu se odcházející prezident v novoročních projevech věnoval? A jak by tento specifický žánr měl vypadat podle jeho možných nástupců?

 • Slova uznání na Klausovu adresu – za projev i amnestii

  1. 1. 2013

  Praha – Politická scéna reaguje na poslední novoroční projev prezidenta Václava Klause a shoduje se ve střízlivě kladném hodnocení prezidentových slov. Vítá zejména jeho "realistický optimismus", vládní představitelé s pokorou přijímají i Klausovy výhrady ke stávající koalici. Veskrze příznivé reakce vyvolalo také Klausovo oznámení v závěru projevu, že na zítřek vyhlašuje ku příležitosti 20. výročí vzniku ČR částečnou amnestii.

 • Klaus zhodnotil svých 10 let a obul se do opozice

  1. 1. 2013

  Praha – Prezident Václav Klaus dnes z Pražského hradu pronesl svůj poslední novoroční projev. V něm zhodnotil uplynulých deset let, po které zastával funkci prezidenta; Česko se podle něj dostalo do polarizujícího stavu vnitřní nespokojenosti, která neodpovídá relativnímu hospodářskému blahobytu. Vyzval k návratu k tradičním hodnotám a podle očekávání kritizoval Evropskou unii. Oproti dosavadní praxi se ovšem také ostře opřel do parlamentní opozice. Ta je podle něj "negativistická a nepřesvědčivá".

 • Klaus vyhlásil amnestii, věznice horečně chystají propouštění

  1. 1. 2013

  Praha – Prezident Václav Klaus vyhlásil k 2. lednu dílčí amnestii. Oznámil to v závěru svého novoročního projevu, který byl poslední v jeho funkčním období. Prezident promíjí některé nevykonané nepodmíněné i podmíněné trestné činy a zastavuje některá trestní stíhání. Klaus, kterému v březnu končí mandát, k amnestii přistoupil ku příležitosti dvacátého výročí vzniku samostatné České republiky. Vězeňská služba okamžitě začala chystat propouštění, na veškerou práci má jen několik hodin.

 • Poslední Klausův rok na Hradě: Víc politik, nebo profesor ekonomie?

  23. 12. 2012

  Václav Klaus je na konci svého prezidentství, má za sebou poslední rok svého panování na Hradě. A jaký rok to vlastně byl? Spíš než jako prezident se projevoval jako profesor ekonomie a bývalý ministr financí. Nečasovu vládu už od léta tepal za zvyšování DPH, aby pak těsně před Vánocemi kontroverzní daňový balíček podepsal. A v zahraničí? Nepočítáme-li jeho střety ohledně příčin globálního oteplování, blýsknul se nejen kritikou bankovní unie, ale "tragický omyl" udělal podle něj i Nobelův výbor, když ocenil Evropskou unii.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství