Tříkrálový koncert

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos koncertu věnovaného všem, kteří se účastní Tříkrálové sbírky. Z Hudební scény Městského divadla v Brně zazpívají stovkám koledníků J. Kirschner, L. Filipová, skupiny Charlie Straight a Čechomor. Pořadem provázejí M. Kociánová a J. Čenský. Režie A. Rezek

I v letošním roce se rozzáří Betlémská hvězda a nad dveřmi tisíců rodin se objeví písmena symbolizující návštěvu koledníků Tříkrálové sbírky. I letos se Charita České republiky ve spolupráci s Českou televizí rozhodla poděkovat všem dárcům i koledníkům prostřednictvím koncertu v Městském divadle Brno. Během podvečerního setkání vystoupí skupina Čechomor – dokonce s dvěma písněmi, zazní hlas Lenky Filipové, kterou na klavír doprovodí její dcera; zazpívá Jana Kirschner a skupina Charlie Straight. Moderátory večera bude osvědčená dvojice – Martina Kociánová a Jan Čenský.

O tom, jak byly použity prostředky z loňské Tříkrálové sbírky, se dozvíme nejen přímo na jevišti z rozhovorů s pracovníky charitních zařízení, ale i ze tří reportáží. Zavedou nás do litoměřické diecéze, konkrétně do zařízení pro děti a mládež v Lovosicích. Zde už pět let působí taneční a hudební soubor Lačho Amicus, kde romské děti rozvíjejí svůj talent. V Mukařově u Prahy, kde arcidiecézní charita Praha provozuje domov pro seniory, nás zaujal příběh třiaosmdesátileté paní Hany, která je dobrou duší domova. V Prostějově zase charita nově otevřela Domov Daliborka, který poskytuje chráněné bydlení a odlehčovací službu. Té bude využívat třetí protagonistka našich reportáží – mladá žena Kamila, která onemocněla roztroušenou sklerózou.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Tři králové děkují koncertem těm, kteří pomáhají

  6. 1. 2013

  Brno - I letos se nad dveřmi tisíců rodin objeví písmena připomínající návštěvu koledníků Tříkrálové sbírky. A i letos se Charita Česká republika rozhodla ve spolupráci s Českou televizí poděkovat všem dárcům a koledníkům prostřednitvím koncertu. Tříkrálový koncert můžete v přímém přenosu z Městského divadla Brno sledovat dnes od 18:00 na ČT1.

 • Prahou prošel tradiční Tříkrálový průvod

  5. 1. 2013

  Praha - Zítřejší svátek Tří králů předznamenaly první slavnosti. Dominik Duka požehnal v katedrále svatého Víta koledníkům. Ti pak v čele se třemi králi a velbloudem zahájili tradiční tříkrálový průvod. Letos se konal už 18. ročník. Navštívily ho tisíce lidí.

 • Koledníci přestrojení za tři krále vyrazili do ulic

  2. 1. 2013

  Brno - Štěstí a zdraví do nového roku vyrazili popřát lidem koledníci Tříkrálové sbírky v Brně. Před vykročením s kasičkami jim dnes odpoledne požehnal biskup Vojtěch Cikrle v katedrále na Petrově. Sbírka, která má již třináctiletou tradici, potrvá do 14. ledna. Zapojilo se do ní 11 tisíc dobrovolníků.

 • Tříkrálový koncert s Martinem Chodúrem

  1. 1. 2013

  Ostrava - Tři králové přinesli Ježíšovi do Betléma zlato, kadidlo a myrhu. Janáčkova filharmonie Ostrava přináší ve svém Tříkrálovém koncertu svým posluchačům jako dárek společný koncert s Martinem Chodúrem. 

Diskuse diváků
 • Tereza Svobodová 7. 1. 2013 21:40

  Děkujeme :)

  Ahoj,..spíše DobrĂ˝ den :) Jsem jedna z kolednic,z podia :) ..moc sme si to v…

 • anonym 7. 1. 2013 16:05

  to kdy date ten koncert sem na ct 1

 • Hanka 6. 1. 2013 18:16

  K+M+B+

  Koncert zajĂ­mavĂ˝,jen mÄ› mrzĂ­,Ĺľe si moderátoĹ™i nezjistili ani základnĂ­ informac…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Zábava | Publicistika
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje