Kde peníze pomáhají

Občanské sdružení Filadelfie

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nizkoprahový klub U-kryt. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie Š. Kačírek

Občanské sdružení Filadelfie provozuje nízkoprahový klub, ve kterém poskytuje dospívajícím dětem možnost realizace formou různých aktivit. Ve 14. ročníku sbírky Pomozte dětem získalo sdružení 90.000,- Kč na projekt „S hudbou to zvládám lépe“.

Silným faktorem v životě dospívajících je hudba. Hraje roli v jejich hledání identity, pomáhá jim překonávat životní trápení, umožňuje prožívat škálu pocitů i své pocity ventilovat. V klubu U-kryt je díky finanční podpoře vybudována zkušebna a děti se tak můžou aktivně zapojit do činnosti kapely a sboru. Právě hudba může být hlavním prostředkem k pozitivní změně jejich životního stylu, lépe se mohou vyrovnat se svými konfliktními situacemi a trávit volný čas kvalitně a smysluplně.

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je mĹŻj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za nĂ­m na…

 • VÄ›ra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrĂ˝!!! hodnÄ› dobrĂ˝!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  PoĹ™ad se mi moc lĂ­bĂ­, pĂ©ÄŤe vÄ›novaná dÄ›tem je bájeÄŤná, je zjevnĂ©, Ĺľe si to užív…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady