Kde peníze pomáhají

Rodiče a přátelé lidí s autismem jižní Čechy - o. s. JAU

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Auticentrum pro děti s autismem a jejich sourozence. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie K. Čtveráček

Projekt Auticentrum pro děti s autismem a jejich sourozence byl podpořen ze 14. ročníku sbírky Pomozte dětem částkou 189.945,- Kč.

Je zaměřen na realizaci volnočasových aktivit pro děti s autismem a jejich sourozence. Hlavní náplní aktivit jsou výtvarné dílny, muzikohrátky, pohybové hry, kroužek alternativní komunikace a letní pobyty. Hlavním cílem projektu je pravidelně a smysluplně vyplnit volný čas dětí s autismem v motivujícím prostředí, komplexně podpořit rozvoj schopností dětí s autismem v oblasti vnímání, motoriky, sociální komunikace a samostatnosti. Je to skupinový projekt, a tak další pozitivní součástí je i to, že děti navážou přátelství se zdravými sourozenci a dalšími vrstevníky. Zdravý sourozenec bude tak moci zjistit, že „v tom není sám“, a naučí se přijmout svého sourozence s autismem prostřednictvím sdílení s ostatními, které potkal stejný osud. Režie: Karel Čtveráček.

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je mĹŻj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za nĂ­m na…

 • VÄ›ra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrĂ˝!!! hodnÄ› dobrĂ˝!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  PoĹ™ad se mi moc lĂ­bĂ­, pĂ©ÄŤe vÄ›novaná dÄ›tem je bájeÄŤná, je zjevnĂ©, Ĺľe si to užív…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady