Jožka Šmukař uvádí nejlepší dechovky a cimbálovky z Čech a Moravy – Cimbálová muzika Petra Marady (2015). Režie R. Petrenko

Za cimbálovou muzikou se tentokrát vypravíme na jih Moravy. V Hustopečích nás uvítá Cimbálová muzika Petra Marady (Slovácko mladší), zpěváci Zuzana Martínková a Michal Janošek a zazpívá také Hustopečská chasa. Dalšími hosty pořadu jsou starostka Hana Potměšilová a ředitelka Soňa Nezhodová, se kterými bude řeč o historii Hustopečí i zajímavé stopě, kterou v těchto místech zanechal první prezident samostatného Československa Tomáš Garrigue Masaryk.

Cimbálová muzika vznikla v srpnu 2000 v Mikulčicích, ve vesnici, kde žil a působil proslulý skladatel lidových písní František Hřebačka, mnohým spíše známý pod jménem Fanoš Mikulecký. Základem jejího repertoáru jsou lidové písně domovského regionu Podluží, které potěší, pohladí po duši a vyvolají vzpomínku na malebný kraj. Hraje na soukromých, veřejných, ale i firemních akcích, jakými jsou např. svatby, narozeniny, křtiny, rodinné oslavy a další významná jubilea, besedy u cimbálu, hody, košty vín, vinařské akce, plesy a taneční zábavy.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrHudba