Jožka Šmukař uvádí české dechové hudby – Plechová kapela Karla Vacka, kapelník D. Kapras (2013). Účinkují: M. Mrázková, B. Šedivá a J. Čechovský. Kamera F. Havelka. Režie R. Petrenko

Každou sobotu dopoledne od září do prosince vysílá druhý program České televize nový šestnáctidílný hudební cyklus Putování za muzikou.

Jožka Šmukař a dirigent Plechové kapely Libor KaprasAutoři se tentokrát vydali hledat zajímavé dechové orchestry. Při tom všem hudebním putování našli skvělé soubory v Praze a okolí, v Polabí, na Domažlicku, ve Švihově, zavítali samozřejmě do Třeboně a do Českých Budějovic. Nezapomněli ani na osobité moravské dechovky či na rázovitá hudební uskupení z Brd.

Cyklus zahajuje Plechová kapela dirigenta Libora Kaprase. Pořad si vzal za cíl představit klasiky české dechové hudby a jejich písničky. No a tak samozřejmě nechybí jména jako Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar, Václav Bláha, Antonín Borovička či Karel Valdauf. Mimochodem, právě letos na podzim si hudbymilovná veřejnost připomene stoleté výročí Valdaufova narození.

Putování za muzikou: Plechová kapelaPořad s Plechovou kapelou se točil v příjemném hotelu Slánka v Černošicích. Písničky zpívaly velmi pohledné Míša Mrázková a Bára Šedivá, svým hlasem přispěl Honza Čechovský. Sem tam se pochopitelně přidal rovněž Jožka Šmukař, který zároveň celý pořad moderoval.

Závěrečná písnička vyjadřuje přání všech fanoušků a milovníků české klasické dechovky – Zůstaň tu s námi, muziko česká…

Foto: Filip Havelka

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST AD
ŽánrHudba