Jednu miluje, s druhou se musí oženit! Švédská komedie (2000)
Hrají: F. Fares, T. Petersson, T. Novotná, L. Pourkarimová, L. Terfelt a další. Scénář a režie: Josef Fares. Ve švédském a arabském znění s titulky.

Pětadvacetiletý švédský režisér libanonského původu Josef Fares debutoval touto mladou komedií, do níž promítal vlastní zkušenosti s novou vlastí. Vyprávění se odehrává během jednoho týdne žhavého velkoměstského léta. Švédsko z jeho pohledu postrádá drsnou severskou melancholičnost, autor vidí problémy svých hrdinů se značným nadhledem a schopností sebeironie. Švéd Mans a Libanonec Roro jsou kamarádi. Pracují u firmy, udržující městskou zeleň, a život berou z jeho lepší stránky. Jeho poklidný běh rozvrátí vztahy se ženami. Mans zjistí, že má potíže s erekcí, s nimiž si neví rady ani on, ani jeho přítelkyně Jenny. Pomoci mu nedokáže ani snaživý Roro, který mu doporučí svérázné praktiky léčitele či nabídku ze sexshopu. Sám Roro ovšem také potřebuje pomoci, když mu otec domluví sňatek s půvabnou krajankou Jasmínou. Má totiž vážnou známost se sympatickou Švédkou Lisou. Nechtěná svatba se nezadržitelně blíží… Režisér do filmu obsadil svého staršího bratra Farese, roli přítelkyně Lisy si zahrála herečka českého původu Tuva Novotna. Snímek si získal svou neotřelou svěžestí, inspirovanou díly bratrů Coenových či Quentina Tarantina, přízeň především mladých diváků (např. Divácká cena na 3. MFF Bratislava v r. 2001) a byl nominován na debut roku v rámci Evropských filmových cen.

Hrají: F. Fares, T. Petersson, T. Novotná, L. Pourkarimová, L. Terfelt a další. Scénář a režie: Josef Fares. Ve švédském a arabském znění s titulky.

Napište nám