Maxime Mededa po rozhovoru s prezidentem Beninu pochopil, že bezpečnější pro něj bude odchod z vlasti

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vášní Maxima Mededy je divadlo. Během jednoho ze studentských představení v rodném Beninu parodoval tamního prezidenta, který shodou okolností seděl v hledišti a po vystoupení jej dokonce navštívil v šatně. Ze zdánlivě milé debaty Maxime vytušil, že bude bezpečnější opustit zemi a začít žít jinde. Volba padla na Českou republiku, kde vystudoval žurnalistiku. Dnes pracuje v hotelu, ale dál si naplňuje svůj sen - díky vstřícným lidem kolem sebe vystupuje v několika hrách Studia Ypsilon. V současné době jej ale nejvíce naplňuje rodina, kterou si v Praze založil.

Třináctidílný cyklus představuje cizince žijící na území České republiky tak, jak je dost často odmítáme vidět. Jako obyčejné lidi, kteří mají své rodiny, práci a koníčky. Jako ty, kteří nám pomáhají, kteří nás baví a přitom po nás nechtějí nic víc než šanci být sami sebou. Všichni přitom mají stejné problémy i radosti jako Češi, navíc jim na začátku stál v cestě obtížný jazyk a museli se obejít bez pomoci svých nejbližších.

V krátkých osmiminutových epizodách popisují svoji minulost, přítomnost i budoucnost, jež je pro ně spjata s Českou republikou.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2012
ŽánrDokument