Chudý egyptský chlapec Reda dlouho snil o práci barmana. Životní láska ho však přivedla do České republiky, kde se stal vyhlášeným masérem

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Egypťan Reda Abdel Aal Ali si ve své domovině dlouho budoval kariéru manažera hotelového baru v prestižním turistickém letovisku, než na druhé straně nálevního pultu poznal svoji královehradeckou šťastnou hvězdu. Kvůli ní začal v České republice ve svých třiceti letech znovu od nuly, aby jako masér mohl vypracovanými svaly poskytovat úlevu bolavým částem těla svých klientů.

Třináctidílný cyklus představuje cizince žijící na území České republiky tak, jak je dost často odmítáme vidět. Jako obyčejné lidi, kteří mají své rodiny, práci a koníčky. Jako ty, kteří nám pomáhají, kteří nás baví a přitom po nás nechtějí nic víc než šanci být sami sebou. Všichni přitom mají stejné problémy i radosti jako Češi, navíc jim na začátku stál v cestě obtížný jazyk a museli se obejít bez pomoci svých nejbližších.

V krátkých osmiminutových epizodách popisují svoji minulost, přítomnost i budoucnost, jež je pro ně spjata s Českou republikou.

Stopáž8 minut
Rok výroby 2012
ŽánrDokument