V Hanušovicích se věčně nic neděje, dokud se nezaběhne Laďova stará. Vesnické drama protkané černým humorem a respektem k těm, kteří se rozhodli zůstat.
Režie: Miroslav Krobot. Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal. Hrají: Tatiana Dyková, Ivan Trojan, Lenka Krobotová, Jaroslav Plesl a další.
Díra u Hanušovic

Film vyprávějící naprosto současný příběh mladé učitelky Maruny (T. Vilhelmová), která pracuje jako hospodská v malé vesnici kdesi na Jesenicku, v níž natrefit na vhodného manžela není vůbec snadné. A tak se Maruna zmítá mezi nerozhodným starostou (I. Trojan), naivním místním prosťáčkem Olinem (J. Plesl) a promiskuitním klempířem Kódlem (L. Latinák). Marunina sestra Jaruna (L. Krobotová) naopak neponechává nic náhodě a krátce poté, co na pohřbu potkává postaršího Němce Hanse, se ho rozhodne následovat do Mnichova. V tu dobu v „ospalé díře“ začíná přituhovat. Společenským centrem vesnice i všeho dění je hospoda, v níž se kromě hlavních protagonistů schází i nekonformní trojice lesních dělníků (D. Novotný, S. Babčáková a H. Čermák).

Režisér filmu Miroslav Krobot napsal scénář ke svému filmovému debutu společně se svým spolužákem z gymnázia, dnes psychologem Lubomírem Smékalem. „Náš film má několik inspirací. Například poetiku a vnitřní humor Akiho Kaurismäkiho nebo bratří Coenů, ale nechali jsme se inspirovat i dílem bratří Mrštíků,“ říká M. Krobot. Oba autoři pak vnímají Díru u Hanušovic jako film o lásce a naději a jako výraz respektu k těm, co zůstávají.

Režie: Miroslav Krobot. Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal. Hrají: Tatiana Dyková, Ivan Trojan, Lenka Krobotová, Jaroslav Plesl a další.

Díra u Hanušovic na sociálních sítích

Napište nám