Chat

PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř
Záznam chatu z pondělí 21. září 2020
ANTI: „Radíte ohledně vizuální komunikace i politikům i političkám?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „neradím :)“
ANTI: „Nelitujete toho, že nejste psychiatrem?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „vůbec ne :)“
ANTI: „Čím jste víc, psychologem nebo lékařem?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „nejvíc jsem nyní důchodce, a jsem to rád:)“
DAYD: „Jste psycholog i lékař, je to velká výhoda?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „ano, to by měla být samozřejmost, protože člověk nemá jenom tělo ale i duši...“
SK: „Jak by se měl léčit někdo kdo má OCD a k tomu smíšenou poruchu osobnosti?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „v tom vám poradí zkušený psychiatr...“
Ota: „Co znamená když mluvíte na osobu, ona má otočenou hlavu jinam opačnou stranou od vás? Nebo skleslou ke kolenům.“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „takový člověk má zaměřenou svoji jinam...“
Monika: „Dobrý den pane doktore, mám kolem sebe člověka a ten má skoro stále založené ruce.Když sedí i když stojí. Co to prosím znamená? Děkuji“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „bude to asi člověk, který je uzavřený, nechce se otevřít, důvody k tomu mohou být různé...není to ani dobré, ani špatné... znamená to pouze, že je zaměřený spíše dovnitř...“
Zoe: „Dobré ráno pane doktore, Co to znamená, když člověk stojí a má chodidla otevřená ven, resp. špičky. Chodí tak, že vytáčí chodidla do stran. Děkuji. Zoe“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „když vyloučíme nějakou ortopedickou vadu nebo naučenou chůzi třeba z baletu, ukazuje na člověka, který je navenek otevřený,na rozdíl člověka, který má spíše paty od sebe, který je zase více otevřený do nevědomí... tento má rád překvapení, a hovoří spíše v náznacích...“
Dagmar: „Dobré ráno, chtěla jsem se zeptat jestli je pravda, že když člověk lže často si šáha na nos?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „lež objektivně nemůžeme s jistotou prokázat, bohužel, kdo to tvrdí nemá pravdu“
Libor Navrátil: „Když mám mluvit veřejně před větší skupinou lidí, tak mi v hlavě vypnou myšlenky. Pomáhám si psaným textem, ale zase to v podstatě jen přečtu, což nepůsobí dobře. Jak se dá naučit mluvit pro veřejnost?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „jasně, když budete trenovat, tak se to vše zdaří...“
Dagmar: „Dobré ráno, chtěla jsem se zeptat jestli je pravda , že když člověk lže často si šáha na nos?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „lež není možné jednoznačně prokázat, bohužel“
Michal: „Dobrý den pane doktore, mohl byste mi poradit jak působit sebevědoměji?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „jak působit sebevědoměji lze jenom tak, že budete sebevědomí, hrát něco není nikdy dobré...“
Iveta: „Dobrý den, nemělo by se v naší společnosti více pomáhat lidem s psychickými problémy? Již v akutních stavech anebo ještě preventivně? Děkuji za Váš názor. Iveta“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „souhlasím s vámi, mělo...“
Vlastik: „Říká se , že se máme zbavovat pro nás nepříjemných situací tím, že je nebudeme vyhledávat, nebo nastavovat. Pokud mně stresují situace, kdy mám něco říkat před větším počtem lidí, nebo stresují chvíle, kdy jsem středem pozornosti, nemám se jich naopak zbavovat, nedostávat se do situací, které mně působí trauma?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „záleží na tom, co mám za profesi. pokud vystupování na veřejnosti potřebuji, tak bych je měl trénovat... nebo změnit zaměstnání :) když v takové situaci nejsem, tak se mám obdobným situacím spíše vyhýbat“
Jana K.: „Pokud cítím, že je na mě upřena pozornost byť jen pár lidí, začínám se chovat nepřirozeně, snažím se kontrolovat, mám nepřirozené pohyby a kontroluju, co řeknu. Co s tím?“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „nebát se být sám sebou, být takový jaký jsem a nestydět se za sebe a nemít potřebu se chovat vždy podle očekávání druhých, tohle je nejlepší strategie, která může pomoci...“
Iveta: „Dobrý den, jak na člověka, který je věčně potichu, skleslý, jak bez energie... Ale když má zabrat třeba při sportu, tak to jde. Je nějaká finta na takové osoby? Chápu, že každý je nějaký. :-) Děkuji a přeji pěkný den! Iveta“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „třeba si jenom šetří síly, aby pak mohl být aktivní, pak by změna jeho stereotypu pro něj nebyla asi optimální :)“
Zoe: „Děkuji za Vaši předchozí odpověď. Jaké aktivity jsou vhodné při zapomínání ve věku kolem 60 let? Myslím spíš zapomínání pokud jde o krátkodobou paměť. Maminka dané osoby již má Alzheimerovu chorobu v určité fázi. Jak tedy tento proces v takovém případě oddálit nebo dělat něco pro né tak rychlý vývoj u 60leté osoby. Děkuji. Zoe“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „nemám zkušenosti, ale na internetu je spousta testů a cviků, které je možné se naučit, zkoušet. nebo se poradit s lékařem, který léčí tu maminku...“
Šebestová: „Dobrý den. Proč si muži ve skupině kamarádů nebo rodiny někdy dávají obě ruce nad hlavu a tam je sepnou. Ukazují tím svou sílu a mužnost ? Pro pochopení řeči těla je lepší číst knihy nebo hledat kurzy ? Děkuji z zdravím.“
PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř: „toto je právě jedno z gest, které je téměř ve všech knihách interpretované mylně. ruce sepnuté za hlavou ukazují, že tento člověk člověk opravdu přemýšlí. je-li skutečné přemýšlení hodnoceno jako síla a mužnost pak to platí :) v tom vám nemohu poradit, záleží jestli raději čtete nebo máte raději mluvené slovo. v kurzu se můžete dovědět více informací, na které se můžete ptát...“