V jakých případech má smysl mluvit otevřeně? Své o tom ví koreanistka Nina Špitálníková i hudebník Radek Banga.

Obsah dílu

Přehrát vše

Před několika dny získala za svůj bestseller Svědectví o životě v KLDR Cenu Magnesia Litera za publicistiku. Koreanistky Niny Špitálníkové se zeptáme, jak rozhovory s uprchlými Severokorejci vznikaly, zajímat nás ale bude i život v Jižní Korey a její aktivity spojené s podporou rodičů samoživitelů.
Výpověď o svém dětství podal v knize (Ne) pošli to dál hudebník Radek Banga. Co v ní najdeme a co můžeme čekat o jeho nového alba Věci jinak, zjistíte ve čtvrtečním Dobrém ránu.
Filmová teoretička Katka Tůmová pozve na novinkové snímky do kin, a šéfkuchař Jan Malinka bude na stříbrných podnosech servírovat ryby z grilu.
S kardiochirurgem Petrem Němcem připomeneme vznik unikátního krátkého filmu, který zaznamenává operaci srdce v roce 1966. V nemocnici u svaté Anny ji tehdy vedl profesor Jan Navrátil. Zeptáme se i jak se od té doby transplantační medicína proměnila.
Trenér psů Tomáš Nushart ukáže a vysvětlí, jak zvládnout svého čtyřnohého kamaráda tak, aby poslouchal na slovo. Jeho metody si v praxi vyzkouší Soňa se svou chlupatou fenkou z útulku Mínou.
Tak si to nenechte ujít a vstávejte s Dobrým ránem na ČT2 nebo ČT3 už od 5:59.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2021
 L HD