Janek Rubeš je člověk, který se nebojí postavit čelem problémům, které ve svém okolí vidí a které nikdo jiný řešit nechce. A rád o tom natáčí videa.

Obsah dílu

Přehrát vše

Zdá se, že stát proti všem a něco ve svém okolí změnit je takřka nemožné. Janek Rubeš se o to ale pokusil a zdá se, že se mu daří. V rozhovoru s ním se dozvíme co se mu povedlo, na co je hrdý a jaké další aktivity chystá.
Jak obstát před světem poté, co člověk vyjde z ústavní péče? Není to tak jednoduché, jak by si někteří mohli myslet. O nástrahách přechodu mezi dětským domovem a světem tam venku si budeme povídat s Andreou Doubkovou a Julií Baštovou, které se s tímto přechodem snaží pomáhat mladým lidem.
O důležitosti kardiologické prevence snad nikdo nepochybuje, není ovšem na škodu si ji čas od času přesto připomenout. S tím nám pomůže kardiolog Miroslav Souček. A snad pan profesor vezme na milost lahodné croissanty, které mají v USA svůj národní den a jejichž přípravu nám představí Tomáš Kadlec a Vilém Ráček.
Michal Požárek nám představí nové deskové hry a Antonín Rous nás uvede do světa speedcubingu - tedy skládání Rubikovy kostky na rychlost, protože ta slaví 41 let od svého mezinárodního debutu v Torontu.
Pan Jakub Carda nás uvede do problematiky právní pomoci pro seniory.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2021
 L HD